05.05.2021

House of the Dragon’dan İlk Görseller Yayınlandı

House of the Dragon"ın Kadrosuna Yeni İsimler Katıldı! - Haberler - Beyazperde.com

HBO, Game of Thrones’un spin-off dizisi House of the Dragon’dan İlk Görselleri Paylaştı

Targaryen ailesine odaklanacak Game of Thrones’un prequel serisi House of the Dragon’dan ilk görseller yayınlandı. 

HBO, George R.R. Martin, Ryan Condal ve Miguel Sapochnik tarafından yaratılan yeni bir Amerikan fantastik drama televizyon dizisinin ilk resmi görüntülerini bugün paylaştı.

TV’nin en yüksek bütçeye sahip dizisi olan Game of Thrones, 2019 yılında tartışmalı bir finalle ekranlara veda etmişti. 2019 yılının ekim ayında Game of Thrones’un prequel serisi için resmi onay veren HBO, House of the Dragon ile izleyicileri heyecanlandırdı ve final sezonuyla hayal kırıklığına uğrayan seyircinin gönlünü almayı başardı.

Geçtiğimiz hafta prodüksiyonu başlanan dizinin ilk görüntülerde başroller Emma D’Arcy, Matt Smith, Olivia Cooke, Rhys Ifans ve Steve Toussaint yer alıyor. Game of Thrones’daki olaylardan 300 yıl önce geçen dizi George R.R. Martin’in geçtiğimiz yıl yayımlanan Fire & Blood romanından uyarlandı ve Targaryen Hanesi’nin hikayesini anlatıyor. Martin ve Condal’ın birlikte yarattığı House of the Dragon’da Paddy Considine, Fabien Frankel, Eve Best ve Sonoya Mizuno da rol alıyor.

Considine, Kral Viserys Targaryen’a hayat verirken, Sound of Metal filmiyle izleyici karşısına çıkan Cooke dizide Alicent Hightower‘ı canlandırıyor. Aynı zamanda D’Arcy, Prenses Rhaenyra Targaryen rolündeyken Smith ise Prens Daemon Targaryen rolünde ve son olarak Toussaint, Lord Corlys Velaryon karakterine hayat veriyor.

Olivia Cooke, Rhys Ifans – HBO

 

Steve Toussaint – HBO

 

Emma D’Arcy, Matt Smith – HBO