11.07.2018

İki Günde Bitirebileceğiniz İlgi Çekici 8 Yeni Dizi

Sadece bir haftasonunuzu ayırmanız yeter. İşte iki günde bitirebileceğiniz muhteşem güzellikte, ilgi çekici diziler:

Little Women (2017)

Louisa May Alcott’un 1868 tarihli klasik romanı “Little Women” BBC’de üç bölüm halimde yayınlandı. “Call the Midwife” dizisinin yaratıcısı Heidi Thomas tarafından uyarlanan dizide Angela Lansbury, Micheal Gambon ve Emily Watson gibi usta oyuncuları da yer aldı.

The Marvelous Mrs. Maisel (2017)

1950’ler sonu. Yukarı Batı Yakası, New York. Rengârenk ve ışıl ışıl bir dünyada her şeye sahip görünen, hareketli ve keskin zekâlı Yahudi bir ev kadınıdır Miriam “Midge” Maisel.  Sekiz bölümlük diziyi bir solukta izleyeceğinize eminiz.

Dark (2017)

Netflix'in Almanya dizisi Dark, on bölümlük mini bir dizi. Almanya’nın küçük bir kasabası olan Winden’da geçen hikaye, iki çocuğun birkaç hafta aralıkla ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Bu gelişmeler üzerine olayları araştıran yetkililer dört tane aileden şüphelenmeye başlıyor ve olaylar gelişiyor. Eminiz ki iki günde bitireceksiniz.

Kiri (2018)

Dokuz yaşında siyah bir kız olan Kiri Akindele'nin (Felicia Mukasa) kaçırılması üzerine odaklanan ve adını başkahramandan alan Kiri, dört bölümlük bir İngiliz dizisi. Değil iki gün bir oturuşta biter bizce.

Apple Tree Yard (2017)

Louise Doughty’nin aynı adlı romanından uyarlan Apple Tree Yard, dört bölümlük bir BBC dizisi. Yvonne Carmichael, iki çocuk annesi ve evli bir kadındır. Bir üniversitede gen ve genomlar üzerine araştırmalar yapmaktadır; çeşitli yerlere giderek seminerler vermektedir. Bir gün, parlamentoda verdiği bir seminer sonrası söylediklerinden etkilenen bir adamla tanışır ve olaylar gelişir.

La Mante (2017)

Paris'te polis, cinayetleri yirmi yıl önce ülkeyi terörize eden ünlü bir seri katil "The Mantis" olarak bilinen Jeanne Deber'den esinlenmiş bir psikopatı aramaktadır. Yakalanmasından onlarca yıl sonra seri bir katil, kopya cinayetler serisini çözmeye yardım etmeyi teklif eder. Tek şartı, polis olan oğluyla birlikte çalışmaktır. La Mante, polisiye suç dizilerini sevenleri eli boş göndermeyecek altı bölümlük bir dizi.

Ordeal by Innocence (2018)

Londra’nın zengin ailelerinden Argyle’lerin malikânesi korkunç bir cinayetle sarsılır ve öldürülen Bayan Argyle’ın katil zanlısı olarak oğlu Jacko Argyle hapse atılır. Sonrasında da bu genç adam cezaevinde zatürreeden ölür. Ancak iki yıl sonra Doktor Arthur Calgary adında biri ortaya çıkıp cinayetle ilgili yeni bilgiler ortaya atıp Jacko’nun suçsuz olduğunu iddia edince eski yaralar açılır ve ortalık karışmaya başlar. BBC One kanalında ekrana gelen yeni Agatha Christie uyarlaması Ordeal by Innocence, üç bölüm halinde tadımlık bir dizi.

McMafia (2018)

Godman aile her ne kadar Rus mafyasının bir parçası olsa da Alex Godman anne ve babasının bağlantılarından arınıp kendi işini yapan bir adamdır. Kız arkadaşı Rebecca ile yeni bir hayat kurmaya çalışan Alex, ne kadar kaçsa da geçmişinden kurtulamaz. İşlenen bir cinayet onu ve ailesini hedef haline getirir. Ne yapacağını şaşıran genç adam sevdiği insanları korumak için yeraltı dünyasının kirli işlerine karışmak zorunda kalır. Konusunu bu şekilde özetleyebileceğimiz sekiz bölümlük bu dizi kaçmaz!