17.08.2020

İngiliz Kraliyet Ailesiyle Son İki Sezon: The Crown

Netflix’in İngiliz Kraliyet Ailesinin günümüze kadar uzanan öyküsünü anlatan dizisi The Crown’da sona gelindi.

Diziyi sevenlerin The Crown’ın geriye kalan son iki sezonu olan beş ve altıncı sezonda hangi oyuncunun kimi canlandıracağına dair merakları da arttı tabii ki.

İşte, son iki sezondan yeni gelişmeler:

Beş ve altıncı sezonda karşımıza çıkacak önemli isimlerden biri Prenses Diana. Elbette ki bu çok sevilen ve ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan güzeller güzeli prensesi kimin canlandıracağı merak konusuydu. Dizinin resmi sosyal medya hesabından açıklanan bilgiye göre Prenses Diana’yı canlandıracak oyuncu Elizabeth Debicki.

Bir diğer önemli isim ise Prens Philip. Yılların eskitemediği ödüllü oyuncu Jonathan Pryce da Prens Philip’e hayat verecek kişi oldu.

İlk iki sezonda Claire Foy’un, üçüncü sezonda ise Olivia Colman’ın canlandırdığı anakahraman Kraliçe Elizabeth rolü son iki sezonda Imelda Staunton’a emanet. Beş ve altıncı sezonlarda Prenses Margaret rolünde izleyeceğimiz isim ise Lesley Manville. Prenses Margaret rolünü önceki sezonlarda oynayan oyuncular Vanessa Kirby ve Helena Bonham-Carter idi.

Dizinin yeni sezon çekimleri dünyayı saran pandemi yüzünden ertelenmişti. Beşinci sezona 20212in haziran ayında başlanacağı duyurulmuştu. Bu da demek oluyor ki dizinin beşinci sezonunu 2022’den önce izleyebilme şansımız pek yok.