10.01.2018

Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar (Insidious: The Last Key)

Adam Robitel’in yönettiği Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar (Insidious: The Last Key) filminin oyuncu kadrosunda Lin Shaye, Angus Sampson, Leigh Whannell ile Josh Stewart yer alıyor.

Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar 12 Ocak 2018’de vizyonda!

Dr. Rainier’la ilk olarak 2010 yapımı Ruhlar Bölgesi’nde, yardımcıları Tucker ve Specs ile birlikte Josh ve Renai Lambert çiftinin oğulları Dalton’ı —varoluşumuzun kabusu andıran bir yansıması olan— Öte’nin derinliklerinden çekip almaya çalışırken tanımıştık. Orada karanlık ruhlar feci yerlerden çıkıp her ne şekilde olursa olsun bizim dünyamıza yeniden girebilmek için uğraşmaktadırlar. Elise yeteneklerini Dalton’ı özgür kılmak için kullanırken, Josh’ın bedenini daha küçük bir çocukken ele geçiren bir iblis Öte’den kaçıp Elise’i öldürmüştür. Ama acaba Elise gerçekten ölmüş müdür?

Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2’de Lambert çifti hâlâ oğullarının doğaüstü güçler tarafından kaçırılmış olmasını ve Elise’in kaybını atlamamıştırlar. Josh’ın çocukken yaşadığı eve taşındıklarında, Josh evde yaşayan ve hazır bekleyen aynı iblis tarafından yeniden ele geçirilmiştir. Dalton babasını kurtarmak amacıyla bir kez daha Öte’ye ulaşıp Elise’e ulaşmış ve hâlen orada kapana kısılmış ruhları serbest bırakmak için sonsuz bir savaş veren kadından Josh’ı kurtarmasını ve aile lanetine son vermesini istemiştir.

Elise bizi Lambert ailesinden önceki bir zamana götüren Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3’te yeniden yaşayanların dünyasındadır. Ölmüş annesiyle iletişime geçme çabası çok kötü sonuçlar doğuran genç Quinn Brenner’a yardım etmek için emekliliğine ara veren Elise’e paranormal yeteneklerini insanlığın iyiliği için kullanma yemini hatırlatılmıştır.

Insidious: The Last Key bizi ve Elise’i çocukluğunun geçtiği eve götürüyor. Ancak Elise’in bugüne dek adım attığı bu en feci evin onun büyüdüğü yer olduğu anlaşılınca, Elise’in en büyük korkularıyla yüzleşmesi ve ölümsüz Anahtar Surat’ı —yıllar önce yanlışlıkla bu dünyaya girmesine neden olduğu iblisi— yok etmeye çalışması gerekecektir. Onu kendi sahasında yenerse, kapana kısılmış ruhları sonsuza dek özgür kılacak; yenilirse, çocukken zar zor kaçtığı bu ev onun ruhuna sonsuza dek sahip olacaktır.