05.04.2017

İstanbul Film Festivali’nde Bugün – 6 Nisan

Festivalin ikinci gününde bu filmleri kaçırmayın!

Unutulmayan Aşk

Alman sinemasının en önemli temsilcilerinden, adı Teneke Trampet ile anılan usta yönetmen Volker Schlöndorff imzalı Unutulmayan Aşk, festivalin “Yıllara Meydan Okuyanlar” bölümü kapsamında yarın 21.30’da Beyoğlu Sineması’nda  gösterilecek. Berlin’de Altın Ayı için yarışan filmin senaryosu, Max Frisch’in bir öyküsünden esinlenerek yazılmış.

Lodos

Son filmi Baharatın Tadı’ndan 13 yıl sonra sinemaya festivalin açılışını yapan Lodos ile geri dönen yönetmen Tassos Boulmetis, bu sefer seyirciyi Yunanistan tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor. Film, yarın 22.00’de Atlas Sineması’nda gösterilecek. Seans, bir önceki filmin uzunluğu sebebiyle 22.00’de başlayacaktır.

Miss Sharon Jones!

Sahne enerjisiyle dinleyen herkesi kendine hayran bırakan, Amy Winehouse ve Mark Ronson gibi birçok sanatçıya esin veren Sharon Jones’un son üç yılına odaklanan Miss Sharon Jones!, festivalde mutlaka izlemeniz gereken filmlerden.  Jones’un dostu ve saygın belgeselci Barbara Kopple tarafından çekilmiş filmin gösterimi yarın 19.00’da Cinemaximum City’s Nişantaşı Salon 3’te gerçekleşecek.

Gümüş Küre

Geçen yıl hayatını kaybeden Polonyalı usta yönetmen Andrej Zulawski’nin yasaklanan ve yıllar boyu tamamlanamayan epik filmi Gümüş Küre ise yarın 19.00’da Atlas Sineması’nda izlenebilir.

Yönetmen, yapımcı ya da oyuncu katılımıyla yapılacak film gösterimleri:

“NTV Belgesel Kuşağı” filmlerinden Beuys, 13.30’da Rexx Sineması Salon 5’te Rhea Thoenges’in katılımıyla;

“iyi bir komşu” bölümünde yer alan Youkali, 13.30’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda filmin yönetmeni Oswaldo Diaz Medina’nın katılımıyla;

“Dünya Festivallerinden” bölümünde yer alan Dağların Tepelerin Ardında, 16.00’da Beyoğlu Sineması’nda filmin yönetmeni Eran Kolirin’in katılımıyla gösterilecektir.