25.12.2020

İzleyenleri Korkudan Titreten The Exorcist’in Devamı Geliyor

Halloween filminin yönetmeni David Gordon Green The Exorcist’in devam filmini yönetecek

Haber: Deniz İpek Çekderi

Projenin arkasında Blumhouse ve Morgan Creek Productions bulunuyor.

Halloween filminin yönetmeni David Gordon Green başka bir korku klasiğini üstlenmeye hazır. Green, Blumhouse ve Morgan Creek Productions ile The Exorcist’in devamı için görüşmelerde bulunuyor.

1973’te büyük sansasyon yaratan ve dünya çapında 193 milyon dolar hasılat yapan The Exorcist‘in yönetmenliğini William Friedkin yapmıştı. Film 2017’de It tarafından tahtından indirilene kadar tüm zamanların en yüksek hasılat yapan korku filmi olmuştu. The Exorcist gizemli bir varlığın ele geçirdiği 12 yaşındaki bir kızın hikâyesini ve annesi ile iki Katolik rahibin onu kurtarmak için gösterdikleri çabayı anlatıyor.

William Peter Blatty’nin 1971 romanından uyarlanan The Exorcist, en iyi uyarlama senaryo Oscar’ı kazandırmıştı. Film, en iyi film ve en iyi yönetmen dahil olmak üzere toplam on dalda Oscar’a aday gösterilmişti. The Exorcist, kültürel bir mihenk taşı olmaya hâlâ devam ediyor. 1983’te Blatty, ilk romanının devamı olan Legion’u yayınladı. Friedkin’e gelince, herhangi bir devam filminde yer almayacağını söyledi.

Green’in ise yolda iki devam filmi daha var: Halloween Kills (2021) ve Halloween Ends (2022). Green, son yıllarda korku filmi yönetmeni olmanın yanı sıra, Eastbound and Down, Vice Principles ve The Righteous Gemstones gibi dizilerdeki çalışmalarıyla da komedi dünyasında da güçlü bir yere sahip.

Kaynak: THR