21.10.2016

J.K. Rowling’in Suç Draması BBC Dizisi Olacak

the-cuckoos-calling

J.K. Rowling’in, Robert Galbraith mahlası ile yazdığı ‘The Cormoran Strike Mysteries’ serisi, (suç romanları) çekimine, Londra’da sonbahar aylarında başlanacak.

İngiliz aktör Tom Burke, BBC One’da The Strike Series adı ile yayınlanacak dizi için başrol oyuncu olarak seçildi.

Tom Burke

Tom Burke

The Cuckoo’s Calling, 3 bölümlük, 60 dakikalık bir mini dizi olacak

The Strike Series,  J.K. Rowling’in, Robert Galbraith mahlası ile yazdığı, çok satanlar listesinde bulunan suç romanlarından uyarlanacak.  The Cuckoo’s Calling, 3 bölümlük, 60 dakikalık bir mini dizi olacak. Serinin diğer romanı The Silkworm , yine 60 dakikalık, 2 bölüm olacak. Son roman Career Of Evil ise, 2 bölüm ve yine 60 dakika olarak planlanıyor. Çekimler Londra’da sonbaharda başlayacak.  BBC One tarafından açıklanan projenin yapımcısı ise, J.K. Rowling’in prodüksüyon şirketi olan Brontë Film & TV.

Burke, son olarak  BBC’nin, epik draması War And Peace’de rol almıştı.  Brontë Film & TV son olarak, yine J.K. Rowling’in The Casual Vacancy, romanını 3 bölümlük dizi  olarak, BBC One için çekmişti (2015).

The Cuckoo’s Calling ( 2013) , The Silkworm (2014) ve Career Of Evil (2015) En Çok Satan Kitaplar listesinde yer aldı ve totalde 4 milyondan fazla sattı.

Kaynak: BBC