29.11.2017

Jane Campion: “Artık Kadınlara İnanılıyor ve Erkekler Kovuluyor”

“Kadınlar konuştukça böyle olaylar daha az yaşanacak”

Hollywood’daki cinsel taciz davalarının perdesi aralandıkça akıllarda endüstrinin geleceğinin nasıl etkileneceğine dair sorular doğdu. Önümüzdeki yıllar neler gösterecek? Sonunda aktrislerin ve endüstrideki diğer kadın çalışanların sadece saygı değil, aynı zamanda eşit muamele de görmeye başlayacağı yeni bir döneme mi giriyoruz?

“Top Of The Lake” yönetmeni Jane Campion böyle düşünüyor. Yeni Zelanda’da bir konferansta konuşan Campion, “Kadınlara inanılıyor ve erkekler kovuluyor. Bu çok heyecan verici. Hayatımda böylesine bir birlik ve dayanışma görmedim. Biz konuştukça böyle olaylar daha az yaşanacak” dedi.

Hollywood’daki hareket Harvey Weinstein aleyhindeki suçlamalarla başlamıştı. Campion, Oscar’lı filmi “The Piano” sırasında tanıştığı Weinstein ile daha sonra aralarının açıldığını, fakat davranışlarını tam boyutundan habersiz olduğunu söyledi. Campion ayrıca Donald Trump’ın A.B.D Başkanı seçilmesini “kapitalist maço hareketinin zirvesi” olarak tanımladı, fakat aynı zamanda “düşüşü” de olabileceğini söyledi.

Haber: Su Kapkın | Kaynak: ThePlaylist