26.08.2021

Jane Campion’ın The Power of the Dog Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Netflix, Venedik Film Festivali’ndeki yaklaşan galası öncesinde Jane Campion’un Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons ve Kodi Smit-McPhee’nin başrolleri paylaştığı The Power of the Dog isimli yeni filminden ilk tanıtım fragmanını yayınladı. Film, 1 Aralık’ta Netflix’te izleyiciyle buluşacak.

Bastırılmış cinselliği tasvir etmede zamanının çok ötesinde olan Thomas Savage’ın 1967 tarihli kült romanından uyarlanan The Power of the Dog, 1920’lerde bir Montana sığır çiftliğinde yaşanan duygusal işkenceyi ortaya çıkarıyor. Burada, melankolik genç dul Rose (Kirsten Dunst), hassas yeni kocası George (Jesse Plemons) ile yaşamaya başlamıştır, ancak hayatları, somurtkan ve zorba kardeşi Phil’in (Benedict Cumberbatch) düzensiz, potansiyel olarak şiddet içeren davranışları nedeniyle giderek daha karmaşık hale gelmektedir. Phil, Rose’un oğlu Peter’ı kanatlarının altına alır ve bu beklenmedik sonuçlara sebep olur. (NewYork FF)

1993 yılında The Piano ile orijinal senaryo kazanan Oscar ödüllü Campion, yetenekli oyunculardan oluşan bir oyuncu kadrosu oluşturuyor. Kadroda Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Benedict Cumberbatch, Kodi Smit-McPhee, Thomasin McKenzie, Frances Conroy ve Keith Carradine yer alıyor.

Kaynak: Variety