22.10.2016

Jennifer Lawrence Zelda Fitzgerald Oluyor

jennifer lawrence

Zelda Fitzgerald’ın Hayatını Anlatan Filmde Jennifer Lawrence Rol Alacak

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Jennifer Lawrence, The Hollywood Reporter’ın haberine göre 1920’lerin sosyetik yazarı Zelda Fitzgerald’ın hayatını konu alan Zelda filminde başrol oynamaya hazırlanıyor.

Henüz yapım aşamasında olan projenin yönetmenliğini de üstleneceği düşünülen Ron Howard’ın, Lionsgate işbirliği ile filmin ön hazırlıklarına başladığı bildirildi.

Senaryosu için Nancy Milford’un ünlü biyografik eseri Zelda‘dan esinlenilecek filmde, Fitzgerald’ın yaşamı, sanatı ile kendini tanımlamaya çalışma süresince yaşadıkları ve eşi F. Scott Fitzgerald ile ilişkisi anlatılacak. Film, “Yaratıcı iki eşit birey arasında aşk mümkün müdür?” sorusuyla izleyici karşısına çıkıyor.

1920’lerin “flapper”ı olarak da bilinen özgür ve uçarı sosyetik kadınlarından olan Zelda Fitzgerald, ilgi odağı olmayı seven asi çocuk olarak biliniyordu. Scott Fiztgerald ile çalkantılı bir ilişkileri vardı ama eşinin ilham kaynağı hep Zelda oldu. Zelda daha sonra şizofreni teşhisi aldı ve hastalık sürecinde resim yapıp yazılar yazarak yaratıcı çıkışlar bulmaya yöneldi.

Merakla beklenen bu filmden önce, Jennifer Lawrence’ı yakında gösterime girecek Passengers ve Red Sparrow filmleriyle izleme imkanı bulacağız.

Haber: Gizem Akıncı
Kaynak: indiewire