13.07.2018

Jim Jarmusch’dan Zombi Filmi

Adam Driver, Bill Murray, Selena Gomez ve Chloë Sevigny’li kadro

Jim Jarmusch, türünün örneklerinden sıyrılan vampir filmi Only Lovers Left Alive’ın ardından Paterson ile sinemaseverlerin karşısına çıkmıştı. Şimdi yine farklı bir türü deniyor: zombi filmi.

Henüz resmi bir duyuru yapılmadı ama yönetmen, Adam Driver, Bill Murray, Selena Gomez, Chloë Sevigny ve Austin Butler ile çalışacak.

Filmde bir polis memurunu canlandıracak olan Bill Murrey, philly’ye mart ayında bir açıklama yapmış ve “Sıkı durun, yeni projem bir zombi filmi. Jim Jarmusch, harika bir zombi senaryosu yazdı ve kadroda da Rosie Perez, Daniel Craig gibi büyük oyuncular var. Film The Dead Don’t Die adını taşıyor ve yazda çekimleri başlayacak. Fakat, hayır, ben zombi rolünde değilim.” demişti.

Murray’ın açıklamasında geçen Rosie Perez ve Daniel Craig’in adını henüz duymadık ama filmin adı  Kill The Head olacak. Yani Murray’in ifadesinde geçen film ismi de değişti. Jim Jarmusch, metro.us’a yaptığı bir açıklamada 1970’lerde geçen bir zombi hikâyesi çekmek istediğini söylemişti. Proje hayata geçmiş görünüyor.

Jarmusch, vampir filmlerine getirdiği bakış açısını çekeceği zombi filminde de yakalarsa, bizleri türün farklı ve iyi bir örneği bekliyor demektir.

Kaynak: filmstage