24.03.2021

“John Wick 4” ve “5” Arka Arkaya Çekilmeyecek

4’ün Çekimleri Nerede ve Ne Zaman Başlayacak?

John Wick 4’ün çekimleri başlıyor. 

Chad Stahelski imzalı ve Keanu Reeves’in başrolde yer aldığı John Wick 4’ün çekimleri başlıyor, filmin 27 Mayıs 2022’de yayınlanması planlanıyor.

Geçtiğimiz yıl, 2022’de vizyona girecek olan John Wick 4’ün çekimlerine henüz başlanmazken, film şirketinden John Wick 5 müjdesi gelmişti. Lionsgate CEO’su Jon Feltheimer, serinin 4. ve 5. filmlerinin 2021’de arka arkaya çekileceğini söylemişti. Ancak bu haberler pandeminin dünyayı etkisi altına almadan önce çıkan haberlerdi. Şu an için sadece John Wick 4’ün çekimleri başlayacak gibi görünüyor.

Collider’ın kaynağına göre John Wick 4’ün çekimleri haziran ayında başlayacak ve esas olarak New York’ta geçen ilk üç filmin aksine John Wick 4’ün uluslararası bir ilişkisi olacak. Çekimlerin çoğu, New York ve Japonya’da ek fotoğraflarla birlikte Berlin ve Paris’te gerçekleşecek. Berlin ve Paris’te çekim yapılmasının nedeni, hikâyede her iki şehrin de yer almasıdır.

Öte yandan, John Wick 4 senaryosu üzerinde birkaç kişi çalışırken, son birkaç aydır Mike Finch baş yazar olarak çalışıyor.

Film, köpeğinin öldürülmesi üzerine yeniden yeraltı dünyasına karışan eski bir suikastçının maceralarının anlatıldığı John Wick filminin dördüncü devam halkasıdır. John Wick karakterine hayat veren Keanu Reeves, dördüncü devam halkası için bir kez daha kamera karşısına geçiyor.

Filmin ön prodüksiyonu Berlin’de başladı, bu nedenle John Wick 4’ün bu yaz çekime başlayacağı varsayımıyla yapım devam ediyor. Yeni gelişmeler için sitemizi takipte kalın.

Kaynak: Collider