31.08.2021

Kaan Müjdeci’nin “Hamlet” Dizisi Dünya Prömiyerini Fransa’da Yaptı

Dizinin Afişi

Yönetmen Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği ilk dizisi “Hamlet”in dünya prömiyeri, Avrupa’nın en büyük televizyon içeriği festivali Series Mania kapsamında Fransa’nın Lille şehrinde  gerçekleşti. 

Kırk ülkeden başvuran 462 dizi arasından Uluslararası Yarışma’ya seçilen ve yarışmanın 8 finalistinden biri olan GAİN’in yeni sezondaki iddialı yapımı “Hamlet”, bu festivalde Türkiye’yi temsil eden ilk dizi oldu. 

Kaan Müjdeci, başrol oyuncuları Elit İşçan ve Erdal Beşikçioğlu ile yapımcılardan Kanat Doğramacı ve GAİN yöneticilerinin katılımıyla katılımıyla 29 Ağustos Pazar akşamı Le Nouveau Siècle’da gerçekleşen gösterimde “Hamlet”in ilk iki bölümü izleyiciyle buluştu. Müjdeci’nin, Shakespeare’in ölümsüz eserinden uyarlayarak gerçek bir hikâyeyle harmanladığı dizi, değindiği derin konular, sürükleyici hikâye anlatımı ve güçlü sinematografisiyle büyük beğeni topladı.

Yönetmen ve oyuncular, gösterimin ardından gerçekleşen soru-cevap oturumunda ise hikâyeye ve projeye dair soruları yanıtladılar. Yönetmen ve oyuncular, gösterimin ertesi günü gerçekleşen basın buluşmasında ise uluslararası basın mensuplarıyla bir araya geldiler. 2 Eylül’de sona erecek Series Mania’nın Uluslararası Yarışma bölümünde, Türkiye’den seçilen ilk ve tek proje olarak dünya devleriyle yarışan “Hamlet”in sosyal medyada yayınlanan ilk fragmanı ise yoğun ilgiyle karşılandı.

Dizinin fragmanı