15.10.2019

Kaan Müjdeci’nin Yeni Filmi “Iguana Tokyo”dan İki Teaser

Kaan Müjdeci’nin yeni filmi “Iguana Tokyo”ya ilk bağlantı, aynı anda yayınlanan iki teaser görüntü ile kuruldu!

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yaşayan anne, baba ve kızdan oluşan küçük bir ailenin etrafında geçen “Iguana Tokyo”da; ailenin, sanal gerçeklik oyunu olan M²’ye bağlanıp oynamaya başlamasıyla birlikte tırmanan tehlikeli gerginliği, yalnızca ailenin evcil hayvanı olan iguana fark ediyor. Filmde ailenin her bir üyesi, iguananın bakış açısıyla anlatılıyor. Almanya-Türkiye-Japonya ortak yapımı olan filmin başrollerini Saadet Işıl Aksoy, Ertan Saban ve Deniz Ülkü paylaşıyor.

Teaser 1

“Iguana Tokyo”; ilk filmi “Sivas” ile birçok ulusal ve uluslararası ödül kazanan Kaan Müjdeci’nin ikinci uzun metraj film projesi. Kaan Müjdeci, çekimlerinin büyük bir bölümü Tokyo’da gerçekleşen “Iguana Tokyo”yu “Iguana Tokyo Prologue” adlı bir sanat eserine dönüştürmüş, bu eseri Tokyo Arts and Space Hongo’daki “Compiling Behaviors, Digesting Actions” başlıklı sergide sanatseverlerle buluşmuştu. Müjdeci’nin sarmal sinema örneği olan “Iguano Tokyo Epilog” adlı eseri ise, İstanbul’da büyük bir sergiyle sanatseverlerle buluşacak.

Teaser 2

Almanya-Türkiye-Japonya ortak yapımı olan, başrollerini Saadet Işıl Aksoy ve Ertan Saban ve Deniz Ülkü’nün paylaştığı “Iguana Tokyo”da Akira Mori de rol alıyor. Kurgusu, “Sarayın Gözdesi” filmiyle “En İyi Film Kurgusu Oscar”ı ödülüne aday gösterilen Yorgos Mavropsaridis tarafından yapılan filmin görüntü yönetmenliğini ise “Altın Ayı” ödülü sahibi “Beden ve Ruh” filminin görüntü yönetmenliğini üstlenmiş olan Máté Herbai üstleniyor. Müziğini Kazuya Nagaya ve Soundwalk’un yaptığı filmin, sanat yönetmenliğini Meral Efe Yurtseven ve Emre Yurtseven, dijital sanat yönetmenliğini ise Ali Demirel üstleniyor. Kaan Müjdeci ve Ryohei Tsutsui’nin yapımcı, Kanat Doğramacı’nın ise ortak yapımcı olduğu filmin yardımcı yapımcıları arasında ise Tatiana Detlofson, Madlen Kamhi, Tanay Abbasoğlu ve Ali Emir Tapan yer alıyor. Çekimleri Tokyo ve İstanbul’da gerçekleştirilen filmin dili ise Japonca ve Türkçe.