03.06.2017

Kadın Düşmanı Bond

Bu günlerde, Daneil Craig yeni Bond filmi “Spectre”nin tanıtımlarıyla meşgul. Bir gün 007’i bırakmaya hazır olduğunu söyleyen Craig, diğer gün ise açık bir kapı bırakıyor. Oynadığı karakter hakkında, kararsız ve açıkça düşmanca gel gitler yaşayan oyuncunun, emin olduğu bir şey var ki, James Bond bir kadın düşmanı.

Daniel Craig geçen ay, “Umuyorum ki, benim Bond’um önceki Bond’lar kadar cinsiyetçi ve kadın düşmanı değil çünkü dünya artık değişti. Ben özellikle o insan değilim. Ama Bond öyle…” demişti.

The Red Bulletin’e verdiğini röportajda yine bu söylediğinin arkasında durdu. “Bond bir centilmen olabilir. Bazen.. O düşünceli bir insan, kendi işleriyle ilgilenir, diğer insanlara ve ailelerine göz kulak olur. O her zaman bütün insanlara kapısı açık olan biri, sadece kadınlara değil.” diyen Craig sözlerine, “Ama unutmayalım ki o aslında bir kadın düşmanı. Birçok kadın onun için yaratılır çünkü o sürekli tehlikededir ve bir yerde çok uzun süre kalmaz.” diye devam etti.

Craig, The Red Bulletin’e ayrıca özel yaşantısıyla ilgili açıklamalarda da bulundu. “Hep aynı soru: hangisi daha kötü? Partiden çok erken ayrılmak mı yoksa gereğinden fazla kalıp, sarhoş olup yerde uyuya kalmak mı? Cevabını hala bilmiyorum.  Şu an ihtiyacım olan şey, bir süre çalışmaya ara vermek, rahatlamak ve normal yaşantıma geri dönmek. Bu alışılmadık bir şey değil. Aileni haftalarca göremiyor olmak korkunç bir şey. Şu sıralar Bond’dan daha heyecan verici bulduğum tek şey: Eve gitmek.”

“Spectre” 6 Kasım’da vizyona girecek.

Haber: Selin Özçelik

Kaynak: indiewire