07.04.2021

Kanye West’in Hayatı Netflix Belgeseli Oluyor

Kanye West, ABD tarihindeki en zengin siyah adam oldu - Londra GazeteÜnlü Amerikalı rapçi Kanye West’in hayatı, çalışmaları, yirmi yılı aşkın bir süredir çekilen görüntüleri ve ev videolarını kapsayan belgesel Netflix’te yayınlanacak

Haberi ilk kez bildiren Billboard, kaynakların Netflix’teki fiyat etiketini 30 milyon dolar olarak belirlediğini aktarıyor. Serinin daha önce hiç görülmemiş West görüntüleri içerdiği ve müzik ve moda kariyerini, başarısız 2020 başkanlık adaylığını ve annesi Donda West’in ölümünü kapsayacağı söyleniyor.

Henüz bir başlığı olmayan çok bölümlü belgesel dizisi, 2004 yapımı Chike Ozah ikilisinin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği “Jesus Walks ve Through the Wire adlı müzik videolarından geliyor. Coodie & Chike olarak bilinen ikili, Benjamin Wilson hakkında 2012 ESPN “30’a 30” belgeselinin de yapımcılığını ve yönetmenliğini yapmıştı.

Billboard’a göre Netflix projesinin bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak akış hizmetinin sözcüsü konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Geçen ay West, “Jesus Is King” albümü için ilk gospel Grammy’yi ve 22. Kariyer Grammy’sini kazandı ve 2013’ten bu yana ilk kez Kayıt Akademisi’nden(The Recording Academy) onur ödülü aldı.

Kaynak: Variety