21.11.2016

Kasap Havası’na Almanya’dan Ödül

img_4024ÇİĞDEM SEZGİN ‘İN İLK FİLMİ “ KASAP HAVASI” 65. ULUSLARARASI MANNHEİM -HEİDELBERG FİLM FESTİVALİNDEN SPECİAL NEWCOMER AWARD İLE DÖNÜYOR

Çiğdem Sezgin’in yazıp yönettiği ilk filmi “Kasap Havası” Almanya Premieri’ni 65. Uluslararası Mannheim -Heidelberg Film Festivali’nde yaptı. Türk ve Alman seyircisinin beğenisini ve ilgisini çeken film, Special Newcomer Award ödülüne layık görüldü.

Uluslararası  Adana  Film Festivali’nde  En İyi Müzik ,6. Uluslararası  Malatya Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu  , 3. Altın Defne Film Festivali’nde En iyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu  ödülünü alan filmde taksi şoförlüğü yapan Ahmet, annesinin uygun gördüğü biriyle nişanlanmak üzereyken kendisinden yaşça büyük Leyla ile ilişki yaşamaya başlar. İkisinin arasındaki tutkulu birliktelik büyük bir aşka dönüşünce evlenme fikrinin eşiğine gelirler. Ancak bu esnada Leyla’nın yıllar önce birlikte olduğu Semih, Almanya’dan geri döner. Semih’in gelişiyle ilişkilerindeki dengeler altüst olacaktır.  Toplumsal iki yüzlülüğümüz ve geçmişe takılı kalma sorunumuz üzerine yoğunlaşan film , ilk filmini yapan kadın bir yönetmenin aynasından kadın-erkek ilişkisine ışık tutuyor. “Nasıl bir geçmiş yaşarsan öyle bir geleceğin olur” mottosuyla filmi yapan Sezgin , gerçek hayattan aldığı karakterleri film aracılığıyla birbirleriyle tanıştırmış.

Çiğdem Sezgin’in yazıp yönettiği filmin başlıca rollerinde İnanç Konukçu, Şenay Gürler ,Hakan Karahan, Cemre Ebuzziya, Levent Ülgen ve Özay Fecht yer alıyor.

Film 9 Aralık’ta MC Film dağıtımıyla  vizyona giriyor.

FRAGMAN