23.07.2018

Kaygı Filminin DVD’si Başka Sinema Seçkisi’yle Satışta

Kabusları gerçekti
Gerçek ise tam bir kabus

Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği hafıza ve medya temalı psikolojik gerilim Kaygı, Bir Film etiketiyle DVD’de! Başka Sinema Özel Seçkisi arasındaki yerini alan Kaygı DVD’sinde filmi yönetmen Özçelik’in ve ses tasarımcısı Fatih Rağbet’in yorumuyla izleme seçeneği de yer alıyor.

Kaygı, Kazablanka’da Ana Yarışmada!

Geçmiş mutlaka geri döner

21-25 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Cine-Ville Casablanca-Settat Uluslararası Film Festivali‘ne yönetmen Özçelik ve ortak yapımcı Armağan Lale de katılıyor. 67. Berlin Film Festivali’nde Panorama Special seçkisinde dünya galasını yapan KAYGI hemen ardından gösterildiği South by Southwest (SXSW) Film Festivali‘nde Luna® Gamechanger Ödülü’nü kazandı. KAYGI Kanada’dan Meksika’ya, Kazakistan’dan İtalya’ya otuzdan fazla festivalde gösterildi. Aralarında Tagesspiegel, Variety, ZDF, Radio Eins, Politiken ve Women and Hollywood’un da bulunduğu elliden fazla uluslararası yayın Ceylan Özgün Özçelik’le röportaj yaptı. 

Haber kanalında çalışan bir kurgucunun tekrarlayan kabuslarını yansıtan Kaygı’nın başrolünde Algı Eke yer alıyor. KAYGI’nın deneysel müzisyen Ekin Fil imzalı müzik albümü kaset formatında Amerika’da ve Türkiye’de satışa çıktı.

Kaygi Amerika’da ve Güneydoğu Asya’da

KAYGI, FilmRise şirketiyle Amerika’da dijital platformlar Amazon, Google Play, iTunes, Vudu’da ve DVD + Blu-ray formatlarında satışta!

“Dünya çapında ismini duyurmaya başlayan bu muhteşem gerilim filmini yakın zamanda Amerika izleyicisiyle buluşturacağımız için çok heyecanlıyız. Özçelik, türün hakkını sonuna kadar verirken, özgün ve yenilikçi bir yönetmen bakışı sunuyor. Sonuçta, Amerika izleyicisinin filmden oldukça keyif alacağını düşünüyoruz.” Danny Fisher, FilmRise – CEO

IFP İstanbul Film Prodüksiyon’un yapımcılığını, Armağan Lale (Filmada) ve Ceylan Özgün Özçelik‘in (EHY Film) ortak yapımcılığını üstlendiği KAYGI, son olarak merkezi Malezya olan online medya şirketi Astro’ya satıldı. KAYGI bu sayede tüm Güney Doğu Asya bölgesinde de izlenebiliyor.