25.04.2018

Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde Jüriler Belli Oldu

6. Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film, Uluslararası Kısa Film ve Uluslararası Belgesel Film yarışmalarının jüri üyeleri belirlendi.

Jüride birbirinden değerli isimler yer alıyor.

Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından 8-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 6. Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl ilk defa düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinin jüri üyeleri belli oldu.

Başkanlığını gazeteci ve sinema yazarı Burçak Evren’in üstlendiği seçici kurulda oyuncu Rıza Akın, Ahu Türkpençe, görüntü yönetmeni Uğur İçbak ve yapımcı Halil Kardaş yer alacak.

Festivalin Uluslararası Kısa Film yarışma kategorisinin jüri başkanlığını yönetmen ve senarist Prof. Dr. Semir Aslanyürek’in yürüteceği jürinin diğer üyeleri ise yönetmen Kassem Hawal, yönetmen Valery Pendrakovski, yapımcı Suzan Güverte ve oyuncu Feride Çetin.

Uluslararası Belgesel Film yarışma kategorisinin jüri başkanlığını yönetmen Elçin Musaoğlu üstlenecek. Yönetmen Hasan Özgen, Hacı Mehmet Duranoğlu, Maryna Gorbach Er ve oyuncu-yönetmen Rıza Sönmez jüride yer almaktadır.