25.03.2021

Kristen Stewart’lı Spencer’dan İkinci Görsel

Kristen Stewart’ın Prenses Diana’yı canlandırdığı Spencer’dan ikinci görsel yayınlandı

Kristen Stewart’ın Prenses Diana’ya hayat verdiği, Pablo Larraín imzalı Spencer filminden yeni bir görsel daha yayınlandı.

Ek olarak, Poldark başrolü Jack Farthing’in Prens Charles’ı oynayacağı duyuruldu.

Kristen Stewart’ın Lady Di rolünde oynadığı Pablo Larraín imzalı Spencer, çekimlerin son bölümü için İngiltere’ye taşındı. Çekimler İngiltere’ye taşınmadan önce Almanya’da yapılıyordu.

Spencer, 1981 yılında Prens Charles ile evlenen Diana Frances Spencer’ın hayat hikâyesini konu alıyor. Filmin 2021 sonbaharında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Dağıtımcı şirket FİLMARTI Spencer’ın Türkiye haklarını satın aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Timothy Spall (Bay Turner), Sally Hawkins (The Shape of Water) ve Sean Harris (Mission: Impossible – Fallout) yer alıyor.

Önümüzdeki yıl Diana’nın ölümünün 25. yıldönümü. Prens Harry ve Prens William’ın annesi olan prenses, 31 Ağustos 1997’de Paris’te paparazzi kovalamacasının ardından trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

Steven Knight (Peaky Blinders) tarafından kaleme alınan Spencer, Pablo Larraín (Jackie, Neruda) tarafından yönetiliyor. Larraín’in yaratıcı ekibinde görüntü yönetmeni Claire Mathon (“Portrait of a Lady on Fire”), kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran (“Little Women” Oscar ödüllü), makyaj ve saç tasarımcısı Wakana Yoshihara (“Murder on the Orient Express”) yer alıyor.

Kaynak: Variety, Deadline