03.06.2017

Kuş’un Dünya Prömiyeri New York City Independent Film Festivali’nde!

Coşkun Irmak’ın hem senaryosunu yazdığı, hem de yönetmenliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi “Kuş”; dünya prömiyerini; New York City Independent Film Festivali kapsamında 13 Ekim 2015, Salı günü New York City’de gerçekleştirecek. Coşkun Irmak’ın 1985 yılında yazdığı ilk tiyatro oyunu olan, aynı yıl Suat Taşer Kısa Oyun Yarışması’nda ödül kazanan ve 2015 yılında Irmak tarafından senaryolaştırarak beyazperdeye uyarlanan “Kuş”; 12 – 18 Ekim 2015 tarihlerinde NYC Independent Film Festivali’nde yarışacak.

Yapımcılığını Ebru Haberal ve Coşkun Irmak’ın üstlendiği “Kuş”un görüntü yönetmeni ise Burak Kuka. Filmin başrolünde Enes Atış yer alıyor. Genç oyuncuya filmde Fırat Demirağ, Serhat Özcan, Enginay Gültekin, Oğuz Irmak, Uğur Kuyucu, Dine Altıok ve Aliye Yılmaz eşlik ediyor.

Kuş”, sosyal iletişimi zayıf, içe kapanık üniversite öğrencisi Sinan’ın, ailesinden uzakta, yalnız yaşamının hikayesine odaklanıyor. Evinde, “Barba” adlı bir muhabbet kuşu olan Sinan, Barba’yla konuşur, dertlerini ona anlatır. Sinan, sınıf arkadaşı bir kıza âşıktır ama kızla gerçek bir iletişim içinde değildir. Aşkı derinleştikçe ve kızla iletişim kuramadıkça tamamen içine kapanır. Yazdığı şiirleri dünyayı değiştirecek, insanları mutluluğa yönlendirecek bir araç olarak görmekteyse de; aslında bu çabasının, yalnızlığını ve çaresizliğini çoğaltmaktan başka bir şeye yaramadığının da farkındadır. Barba’yla olan iletişiminin de bir yanılsama olduğunu, kendini kandırmakta olduğunu fark eder. Bu andan itibaren, hayata ve kendine bakışı değişecektir…