19.04.2018

La Casa de Papel Sonrası Netflix’ten Élite Geliyor

Netflix’in Yeni İspanyol Orijinal Dizisi Élite 2019’da Geliyor

Netflix’in Avrupa yapımı içeriklere olan güçlü yatırımları, dünya genelinde 2019’da yayınlanacak İspanyolca yeni drama dizisi Élite‘in hazırlık ve yapım süreci hakkındaki duyurularla devam ediyor.

Carlos Montero ve Darío Madrona gibi önde gelen iki İspanyol televizyon senaristinin imzasını taşıyan Élite‘in baş yapımcılığını Zeta Audiovisual üstleniyor. 8 bölümden oluşacak birinci sezonun La Casa de Papel’e benzer bir başarı elde etmesi bekleniyor.

Elitlerin çocuklarını gönderdiği Las Encinas, İspanya’nın en iyi ve en seçkin okuludur. Okullarının bir depremde yıkılmasının ve yerel meclisin öğrencileri bölgedeki diğer okullara dağıtmasının ardından işçi sınıfından üç çocuk da kısa süre önce Las Encinas’a kabul edilmiştir. Her şeye sahip olanlar ile kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışmanın yol açtığı kusursuz fırtına, cinayetle sonuçlanır. Peki işlenen suçun arkasında kim vardır?

Élite’te arkadaşlıklar hiç olmadığı kadar karmaşık, seks yasak, romantizm ise imkânsıza yakın olacak. Three Steps Above Heaven (Aşka Yükseliş) ve I Want You (Sensiz Olmaz) gibi İspanya’nın gişe rekortmeni, en başarılı iki gençlik filminin arkasındaki baş yapımcı Francisco Ramos “Gençler için diziler yapmak çok heyecan verici; bunlar, hayatta her şeyi en çok kafaya taktığımız yaşlar. Her şeyin hem çok iyi hem de çok kötü gidebileceği, seçkin bir dünyaya uyum sağlama arzusu ve ihtiyacını konu alan bir dizide çalışmaktan çok mutluyuz” diyor.