10.03.2021

Lady Gaga ve Adam Driver’lı House of Gucci Filmine İlk Bakış

Haber: Ayça Özlen

House of Gucci, Ridley Scott tarafından yönetilen yeni bir Amerikan biyografik suç filmi. Kadrosunda yıldız isimlerin bulunduğu House of Gucci’de ayrıca Al Pacino, Jared Leto ve Jeremy Irons yer alıyor.

Ridley Scott’ın yönettiği “House of Gucci”, Gucci ailesi hanedanlığının çöküşünün gerçek hikâyesini anlatıyor.

Film, Sara Gay Forden’ın The House of Gucci: Sansasyonel Cinayet, Delilik, Cazibe ve Açgözlülük Hikâyesi adlı romanından uyarlandı. Adam Driver, Gucci modasının eski başkanı Maurizio Gucci’yi canlandırıyor.

Signore e Signora Gucci: Bay ve Bayan Gucci

Gaga, yaklaşık 1 saat önce (09.03.2021) Twitter hesabında, filmdeki çiftin karla kaplı bir dağda poz verdiği bir fotoğrafını paylaştı, “Signore e Signora Gucci” yazan Bay ve Bayan Gucci. Kayak sonrası şıklığını gösteren Driver, kablo örgülü balıkçı yaka bir süveter ve beline ayrı bir beyaz ceket giyerken, Gaga altın zincirlerle bol dökümlü siyah bir kazak ve beyaz bir şapka ile tamamen siyah giyinmiş.

Şu anda Avrupa’da çekilmekte olan film, Guccio Gucci’nin torunu Maurizio’nun suikastı etrafındaki olayları dramatize ediyor. Patrizia Reggiani, Maurizio Gucci’yi daha genç bir kadın için terk ettikten sonra 1995 yılında Maurizio Gucci cinayetini planlamaktan yargılandı ve mahkûm edildi. 2016’da serbest bırakılmadan önce Black Widow takma adını kazandığı 18 yıl hapis yattı.

“House of Gucci”, Gaga’nın “A Star Is Born” daki Oscar adayı performansından sonraki ilk film rolüdür. Driver ise daha önce, “BlacKkKlansman” ve “Marriage Story” için Akademi Ödülü adaylığı almıştı.

House of Gucci’nin, 24 Kasım 2021’de ABD’de gösterime girmesi bekleniyor.

Kaynak: Variety