17.04.2018

Lars Von Trier’in Sıradaki Projesi 10 Kısa Film’den Oluşacak Études

Von Trier’in Yeni Projesi Kısa Filmlerden Oluşacak

2010’lu yılların en çok tartışılan yönetmeni Lars Von Trier’in hali hazırdaki filmi “The House That Jack Built”in Cannes’a katılıp katılamayacağı organizatörler tarafından kapı ardında tartışılırken yönetmenin bir sonraki projesine ilişkin haberler de çıkmaya başladı.

Yönetmenin 2011 yılındaki törene Nazizim sempatisi içeren sözleriyle damga vuran yönetmenin Cannes’dan ömür boyu men edilmesi gündeme gelmişti. Yönetmen psikolojik problemleri ve bağımlılıkları nedeniyle bazı hatalar yaptığını dile getirmiş ve sakin bir iyileşme sürecine girmişti. Nyphomaniac sonrası belki de bir daha hiç film yönetmeyebileceğini söyleyen yönetmen, Nicolas Winding Refn ile görüştükten sonra yeni filmini çekerek Cannes’ı da zor durumda bıraktı.

Danimarka dergisi Soundvenue’ye konuşan Trier, uzun metraj yönetmenliğinin hali hazırda onu zorladığını ve sıradaki projesinin daha farklı konseptte olacağını söyledi. Études adını verdiği projede yaklaşık 10 dakikalık 10 kısa siyah beyaz film çekmek istediğini söyleyen yönetmen bu filmlerde de Nordik oyunculara yer vereceğini belirtti.