14.04.2021

Laura Dern ve Hugh Jackman, Florian Zeller’ın The Son Adlı Yeni Filminde Başrolde

Oscar adayı Hugh Jackman ve Marriage Story’deki avukat karakteriyle Oscar ödüllü Laura Dern, yazar-yönetmen Florian Zeller’in yeni filmi “The Son” da başrolü oynayacak.

BAFTA ödüllü ve 93. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film dahil 6 kategoride adaylığı bulunan The Father’ın devamı niteliğinde olan The Son, Zeller’ın beğeni toplayan tiyatro oyunu üçlemesinin aynı isimli oyunundan uyarlanacak.

Zeller’in beğeni toplayan tiyatro oyunundan uyarlanan The Son, Peter ve yeni eşi Emma’nın yoğun hayatına odaklanıyor. Peter (Hugh Jackman), yeni eşi Emma ve bebekleri ile yoğun bir hayata sahiptir. Eski karısı Kate (Laura Dern), genç çocukları Nicholas ile ortaya çıktığında bu durum kargaşaya sebep olur. Zeller’ın The Father’daki odak noktası, yaşlı bir babanın demansla olan bilişsel mücadelesi olurken; Christopher Hampton tarafından beyazperdeye uyarlanan The Son, merkezine ergen depresyonunu alıyor.

Yönetmen Zeller film hakkında şunları söyledi: ”The Son’ın, hepimizi birbirine bağlayacağına inanıyorum, bu derin bir insan hikayesi; umarım izleyiciler bu ailenin yolculuğundan derinden etkilenir. Hem Hugh hem de Laura doğal bir sıcaklık, şefkat ve kırılganlık aktarıyorlar… izleyicilerimizi her anı kucaklamaya ve hissetmeye davet ediyorlar.”

“The Father” ile seyirci karşısında beğeni toplayan Zeller iki BAFTA kazandı ve yaklaşan Oscar ödülleri için en iyi film, uyarlanmış senaryo, kurgu, prodüksiyon tasarımı, başrol oyuncusu ve yardımcı oyuncu dalında adaylık kazandı.

Filmin yapımcıları arasında Florian Zeller’ın yanı sıra, Zoraki Kral (The King’s Speech) ile Oscar kazanan Iain Canning ve Emile Sherman, Joanna Laurie ve Christophe Spadone da yer alacak. Filmin uluslararası satışlarını Cross City Films ve Embankment Films üstleniyor.

Kaynak: Deadline