28.04.2021

Legendary’nin Yeni MonsterVerse Filmi Geliyor

Godzilla vs. Kong: Salonlara yaraşır bir kavga!

Godzilla vs.Kong yönetmeni Adam Wingard, Legendary’nin yeni MonsterVerse filmi için görüşmelerde bulunuyor

Pandemi döneminde en iyi çıkışı yapan Godzilla vs Kong’un yönetmeni Adam Wingard, Legendary’nin MonsterVerse serisindeki yeni bir film için görüşmelerde bulunuyor. Wingard’ın anlaşması gerçekleşirse, MonsterVerse tarihinde ikinci bir film için geri dönen ilk yönetmen Wingard olacak. 

31 Mart’ta gösterime girmesinden bu yana, gişede 400 milyon doları aşarak pandemi çağının en yüksek gişe hasılatını elde eden Godzilla vs Kong, Kong: Skull Island ve Godzilla: King of the Monsters’dan sonra MonsterVerse adlı sinematik evrenindeki dördüncü filmdir. 31 Mart’ta 31.6 milyon dolara kadar rekor kıran film, dünya genelinde 400 milyon doları aştı. Aynı gün HBO Max‘te de yayınlanan film, pandeminin sinema sektörünü alt üst etmesinden bu yana en çok hasılat yapan bir Hollywood filmi.

The Hollywood Reporter’ın özel haberine göre Legendary Entertainment, seriyi devam ettirmek için adımlar attı ve bir başka canavar aksiyonu için geri dönmek üzere Godzilla vs Kong yönetmeni Adam Wingard ile erken görüşmelere girdi.

Wingard, MonsterVerse sinematik evrenine katılmadan önce “Blair Witch”, “The Guest”, “V/H/S” ve “You’re Next” gibi düşük bütçeli (ancak ödüllü) korku filmleriyle tanınıyordu. “Godzilla vs. Kong” gibi büyük bütçeli bir prodüksiyonu yönetirken hem Godzilla hem de King Kong’un mirasını ilerletmek zorunda kaldı.

Daha öncelerde Wingard, Warner Bros. için bir ThunderCats filmi yönetmeye karar vermiş ve anlaşmalar yapılmıştı. Wingard’ın ayrıca Paramount Pictures ile bir Face / Off devam filmi de var.

Proje için şuan bilinen bir zaman çizelgesi yok.

Kaynak: The Hollywood Reporter, Variety