26.07.2017

Leonardo DiCaprio’nun Yeni Projesi

NatGeo The Right Stuff Yapımında Leonardo DiCaprio ile Çalışacak

National Geographic halihazırda Tom Wolfe’un çok satan Space Race kitabı The Right Stuff’a dayanan bir senaryo üzerinde çalışıyor. Bu projenin baş yapımcılığını da Leonardo DiCaprio üstlenecek.

Bir saatlik drama kahramanları  Mojave Çölü’nden uzayın sınırlarına kadar takip edecek, gelecek sezonlarda da insanoğlunun en büyük başarısı aya inişin başarısını anlatacak.

Dizi, kitabı her sezonda yeni görevlerin olduğu bir başlangıç noktası olarak kullanacak. Birinci sezon bir takım adrenalin bağımlısı test pilotunun dünyanın en hızlısı olmak için hayatlarını riske atıp Mojave Çölü’nden kalkışlarının yaşandığı soğuk savaşın zirvelerinden başlayacak. Bu sırada America zor durumda çünkü Sovyetler uzay yarışlarını kazanıyorlar -sadece yörüngeye uydu koyarak yenmediler ayrıca her zaman yukarıdan bir nükleer saldırı gerçekleşebileceğine dair korku vardı. Amerika Birleşik Devletleri, Sovyetleri yenmek ve ilk insanı uzaya göndermek için bir adım attı ve Mercury Programını tasarladı. Şimdi geriye sadece mükemmel takımı bulmak kaldı-  uluslar arası bir üne ve uzaya sahip olmak adına hayatlarını riske edece yedi kahraman.

Warner Horizon Scripted televison’ın katkılarıyla NatGeo ve Appian Way’in işbirliği yapacağı projenin baş yapımcılığını diziyi hem yazacak hem baş yapımcısı olacak Will Staples‘ın yanında DiCaprio ve Jennifer Davisson üstlenecek.

Haber: İrem Yurtsever
Kaynak: ew