28.12.2017

Luca Guadagnino Suspiria Hakkında Konuştu

“Suspiria benim için çocukluk rüyalarımın gerçek olması…”

Luca Guadagnino, daha önce de duyurulduğu gibi 1977 yapımı Suspiria‘yı yeniden beyaz perdeye taşıyacaktı. Tabii, normal olarak hepimiz bunun bir yeniden çevrim olduğunu düşünmüştük. Ancak Guadagnino, bu yeni filmde eski Suspiria‘yı aramamızı söylüyor gibi…

Yönetmen, film hakkında Guardian’a konuşurken şu ifadeleri kullandı: “Filmin posterini 11 yaşında gördüm, on dört yaşındayken de Suspiria’yı izledim. Beni o kadar etkiledi ki o günden beridir kendi versiyonumu yapmayı hayal ediyorum. Yaptığım her film benim için çocukluk rüyalarımın gerçek olması demek. Bu film de o rüyaların en büyüğü.” Buradan da anlaşılacağı üzere, Guadagnino kendi kafasındaki Suspiria‘yı çekiyor.

Gıadagnino, bu kadar büyük bir aşkla bağlı olduğu filmi, yepyeni bir senaryo ile çekiyor. Dolayısıyla bu yeni Suspiria, eski filmin güncellenmesi değil, farklı bir senaryo ile yoluna devam etmesi gibi yorumlanabilir.

Chloe Grace Moretz, Dakota Johnson ve Tilda Swinton‘ı izleyeceğimiz yeni Suspiria için henüz açıklanan bir vizyon tarihi yok ancak filmin 2018’de gösterilmesi planlanıyor.

Kaynak: indiewire