29.04.2018

Luca Guadagnino’nun Suspiria Remake’inden Yeni Görseller

Argento’nun Kült Korkusu Yeniden Beyaz Perdede

2018 sonbaharında beyaz perdeye gelecek Dario Argento’nun kült korku filmi Suspiria’nın yeniden çevriminden yeni görseller geldi.

Chloe Grace Moretz, Dakota Johnson ve Tilda Swinton‘ı izleyeceğimiz remake’in yönetmen koltuğunda I am Love, A Bigger Splash gibi filmlerinin yanı sıra geçtiğimiz sene Call Me by Your Name ile kariyerinin zirvesine çıkan Luca Guadagnino oturuyor.

Yönetmen, film hakkında Guardian’a konuşurken şu ifadeleri kullanmıştı: “Filmin posterini 11 yaşında gördüm, on dört yaşındayken de Suspiria’yı izledim. Beni o kadar etkiledi ki o günden beridir kendi versiyonumu yapmayı hayal ediyorum. Yaptığım her film benim için çocukluk rüyalarımın gerçek olması demek. Bu film de o rüyaların en büyüğü.” 

Filmin müziklerini ise Radiohead’in solist, söz yazarı ve bestecisi Thom Yorke yapacak. Luca Guadagnino“Filmin rahatsız eden ve kendi içinde dönüşebilen bir deneyim yaşatmasını amaçlıyoruz, Thom Yorke’un bu hedef için en iyi seçenek” diyerek Thom Yorke‘a olan güvenini belli etmişti.

Suspiria 2018