12.04.2021

Lucy Liu, Shazam: Fury of the Gods Filminin Baş Kötüsünü Oynayacak

Lucy Liu Wallpapers - Top Free Lucy Liu Backgrounds - WallpaperAccessSon birkaç yılını Why Women Kill ve Elementary gibi dizilerle televizyonda geçiren Lucy Liu, New Line’ın büyük bütçeli DC filmi Shazam! Fury of the Gods’ın kadrosuna katılarak beyaz perdeye dönüyor.

New Line, Liu’nun, Shazam 2’de Kalypso adlı bir kötü kız kardeşi oynayacağını duyurdu. Karakter aynı zamanda, kadroda yer alan Helen Mirren’in canlandırdığı kötü karakter Hespera’nın da kız kardeşi. Her iki karakter de Shazam’ın güçlerinin kaynaklarından biri olan Antik Yunan tanrısı Atlas’ın kızlarıdır.

Shazam! 6 Güç filminin devam filmi olarak çekilen Shazam 2’de, bir süper kahramana dönüşen genç Billy Batson’ın yetişkin versiyonu olarak  Zachary Levi bir kez daha başrolü oynayacak. Filmin yönetmenliğini yeniden David F. Sandberg üstleniyor.

Liu’nun film kariyeri 2000’li yıllarda “Charlie’nin Melekleri” ve 2003’te “Charlie’nin Melekleri: Tam Gaz” filmlerinde başladı. Ayrıca Quentin Tarantino’nun “Kill Bill” filmlerinde, Oscar ödüllü müzikal “Chicago” da rol aldı ve DreamWorks Animation’ın “Kung Fu Panda” filmlerinde Viper’ın seslendirmesiydi. Ayrıca TNT’nin “Southland” ında ve Netflix romantik komedisi “Set It Up” da rol aldı.

Fury of the Gods 2 Haziran 2023’te gösterime girecek ve Mayıs’ta çekimlere başlayacak.

Kaynak: Variety