03.06.2017

Luther 4. Sezondan İlk Fragman

 

”Luther” 4. sezon Aralık ayında BBC One’da iki özel parça olarak yayına başlayacak. Idris Elba başrolü ”Game Of Thrones” dizisinden Rose Leslie ve Patrick Malahide, ”Fortitude”dan Darren Boyd, ”The Inbetweeners Movie” filminden Laura Haddock ve ”Ripper Street”den John Heffernan  ile paylaşacak.

Bu arada, Michael Smiley ve Dermot Crowley, Benny Silver ve DSU Martin Schenk rollerini yeniden canlandıracak, fakat Ruth Wilson’un Alice Morgan olarak tekrar geri dönmesi pek olası değil.

Neil Cross tarafından oluşturulan ve yazılan Luther, 2010 yılında BBC One’da yayınlanmaya başladı ve 3. sezonu en son 2013’de izleyicilere sunuldu. Aynı zamanda Amerika’da zamanların hit dizisi oldu, Idrıs Elba da diziye adını veren rolüyle 2012’de Altın Küre‘yi kazandı.

Idris Elba’nın Luther’in Amerikan versiyonunun çekimi için DCI John Luther’i canlandırmayı kabul etmediği halde Kasım 2014’ten beri dizi üzerinde çalışılıyordu. Mart ayında, yapımcılar başrol aramaya devam ederken, dizinin yapımının gecikeceği ortaya çıktı.

Fragman:

Haber: Kerem Öktem
Kaynak: NME