03.06.2017

Mad Max Bu Kez Siyah Beyaz

Eğer “Mad Max: Fury Road”u tekrar büyük ekranda izlemeye hevesliyseniz, sıkı durun. Film siyah-beyaz olarak tekrar vizyona girebilir.

George Miller’ın aksiyon harikası “Mad Max: Fury Road”un siyah-beyaz alternatif bir versiyonu olduğu ortaya çıktı. George Miller, asıl planlarının bu versiyonu filmin blu-ray’ine eklemek olduğunu söyledi. Ancak Warner Bros bu versiyonu blu-ray’e eklemek yerine, daha büyük bir şey için saklamaya karar vermiş gibi görünüyor. Yapımcı Doug Mitchell siyah-beyaz versiyonun 2016 yılında vizyona girme ihtimalinin olduğunu söyledi. Stüdyo böylece, bir yandan bu versiyonu blu-ray’de göremeyip hayal kırıklığına uğrayan hayranlarını mutlu edecek, diğer yandan da bundan ekstra bir para kazanmış olacak.

Bunun haricinde George Miller ilk düşüncesinin “Mad Max: Fury Road”u siyah-beyaz çekmek olduğunu da söyledi.

George Miller’ın filmi ilk olarak siyah-beyaz çekmeyi düşünmüş olması ilgi çekici çünkü görüntü yönetmeni John Seale, aşırı renkler kullanarak filmi daha çoşkulu, resimsel ve daha abartılı bir hale getirdi. Filmin bu güçlü sinematogtafik yönü olmadan nasıl gözükeceğini görmek daha da ilgi çekici olacak.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: collinder