19.10.2020

Maddenin Halleri Engelsiz Filmler Festivali’nden de Ödülle Döndü

Maddenin Halleri”ne Engelsiz Filmler Festivali’nden 2 ödül!

Yönetmen ve sanatçı Deniz Tortum’un son filmi “Maddenin Halleri”, dün sona eren Engelsiz Filmler Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazandı.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Belgesel seçilen film, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni evi bellemiş doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarını takip ediyor ve bitmek bilmeyen koridorlarda, doktor odalarında ve ameliyathanelerde dolanarak hastanede akan yaşamı anlamaya çalışıyor. Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu, Öykü Canlı ve Aslı Erdem’in, ortak yapımcılığını Fırat Sezgin’in üstlendiği “Maddenin Halleri”, 23 Ekim’de de New York’ta düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nin Science New Wave bölümünde A.B.D. prömiyerini yapacak.

Maddenin Halleri Poster

Ödüllü filmlerinin yanı sıra sanal gerçeklik projeleriyle tanıdığımız ve 2019’da Filmmaker Magazine tarafından “Bağımsız sinemanın 25 Yeni Yüzü” arasında gösterilen Deniz Tortum’un yönetmenliğini ve görüntü yönetimini üstlendiği “Maddenin Halleri”, 12-18 Ekim tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleşen Engelsiz Filmler Festivali’nden iki ödülle birden döndü. Festivalin yarışma seçkisi Engelsiz Yarışma”da “Aether”, “Bina”, “Kız Kardeşler” ve “Küçük Şeyler” filmleriyle birlikte yarışan “Maddenin Halleri”, yapımcı Gökçe Işıl Tuna, oyuncu İpek Türktan Kaynak ve sinema yazarı Kaan Karsan’dan oluşan jüri tarafından En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerine değer görüldü.

Fragman