16.04.2021

Mads Mikkelsen Indiana Jones 5’in Kadrosuna Katıldı

Danish actor Mads Mikkelsen to replace Johnny Depp in 'Fantastic Beasts 3' | Daily SabahMads Mikkelsen, Harrison Ford ve Phoebe Waller-Bridge’li popüler macera serisi Indiana Jones 5’in oyuncu kadrosuna katıldı. Konu ile ilgili detaylar açıklanmadı ve Mikkelsen’in filmde kimin oynayacağı henüz belli değil.

Phoebe Waller-Bridge’in bir sonraki Indiana Jones filminde kadın başrol oynadığı haberinin ardından Lucasfilm, Mikkelsen’in kadroya katıldığını duyurdu. Bu yıl Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde Oscar için yarışan Danimarka yapımı “Another Round” filminde de oynayan Mikkelsen, filmde, Harrison Ford ve Phoebe Waller Bridge ile birlikte rol alacak. Yönetmen James Mangold, filmin çekimlerine yaz aylarında başlamayı umut ediyor. Film, 29 Temmuz 2022’de gösterime girecek.

İlk dört Indiana Jones filmini yöneten Steven Spielberg’in beşinci filmi de yönetmesi bekleniyordu ancak James Mangold, film yapımcılığını Spielberg’den devraldı. Spielberg’in hala filmin yapımında yer alması bekleniyor. Diğer yapımcılar arasında Kathleen Kennedy, Frank Marshall ve Simon Emanuel var.

Indiana Jones, 29 Temmuz 2022’de Gösterime Girecek

Indiana Jones 5 could be set for another delayDefalarca ertelenen Indiana Jones 5, 1981’de “Raiders of the Lost Ark” ın yayınlanmasından kırk yıl sonra, 29 Temmuz 2022’de sinemalarda gösterime girecek. Önceki Indy filmlerinden 1984 “Indiana Jones: Kamçılı Adam” ve 1989’daki ”Indiana Jones: Son Macera” dünya çapındaki gişelerde yaklaşık 2 milyar dolar kazandı. En son bölüm olan 2008 yapımı ”Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı” dünya çapında 790 milyon dolar hasılatla büyük bir ticari hit oldu.

Ünlü film serilerine yabancı olmayan Mikkelsen’in önceki çalışmaları arasında “Casino Royale”, “Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi” ve Marvel’in “Doctor Strange” i sayılabilir. 2022 yapımlı “Fantastik Canavarlar 3” filminde, Johnny Depp’in yerine “Harry Potter” yan ürün serisinde karanlık büyücü Gellert Grindelwald olarak yer alıyor. Son filmi “Another Round” Thomas Vinterberg için en iyi uluslararası film ve en iyi yönetmen olmak üzere iki Oscar’a aday gösterildi.

Kaynak: Deadline, Variety