10.05.2021

Martin Scorsese İmzalı Killers of the Flower Moon’dan İlk Görsel

Merakla Beklenen Killers of the Flower Moon’dan İlk Görsel

Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun bulunduğu Martin Scorsese imzalı Killers of the Flower Moon’dan ilk görsel yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde çekimleri başlayan filmin ilk görselini başrol DiCaprio, Twitter hesabında hayranlarıyla paylaştı. DiCaprio’nun canlandırdığı Ernest Burkhart ve Lily Gladstone’un canlandırdığı Mollie Burkhart’ın fotoğrafını yukarıdan ve aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

David Grann’in en çok satan kurgusal olmayan kitabına dayanan film 1920’lerde Oklahoma’da geçiyor ve Reign of Terror olarak bilinen bir dizi acımasız suçları olan petrol zengini Osage Nation yerlilerinin seri katliamını anlatıyor. Filmin senaristliğini Forrest Gump, The Insider, The Curious Case of Benjamin Button ve Munich gibi filmlerle tanınan Oscar ödüllü Eric Roth üstleniyor.

DiCaprio, “Flower Moon” da güçlü bir yerel çiftçinin (De Niro) yeğeni Ernest Burkhart’ı canlandırıyor. “The Irishman” den sonra Scorsese ile yeniden bir araya gelen Jesse Plemons, Osage Nation cinayetlerine yönelik soruşturmayı yöneten yeni kurulan FBI üyesi Tom White’ı canlandırıyor. Kanadalı aktris Tantoo Cardinal (Dances With Wolves, Godless), Lily Gladstone‘un canlandırdığı Mollie Burkhart’ın annesi Lizzie Q’yu canlandırıyor.

Çekimleri başlayan Killers of the Flower Moon’un prodüksiyonu yaz boyunca devam edecek, vizyon tarihi henüz belirsizliğini koruyor.