20.04.2021

Martin Scorsese Killers of the Flower Moon’un Çekimlerine Başladı

Martin Scorsese'nin yeni filmi Killers of the Flower Moon'un başrolünde Leonardo DiCaprio yer alacak - Haberler - Box Office TürkiyeOklahoma Film + Müzik Ofisi (OFMO) ve Apple Original Films, Martin Scorsese’nin uzun süredir hazırlıkları devam eden yeni filmi “Killers of the Flower Moon’un çekimlerinin başladığını duyurdu

Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun başrollerde yer aldığı filmin çekimleri 19 Nisan’da (dün) Oklahoma’da başladı.

David Grann’in en çok satan kurgusal olmayan kitabına dayanan film 1920’lerde Oklahoma’da geçiyor ve Reign of Terror olarak bilinen bir dizi acımasız suçları olan petrol zengini Osage Nation yerlilerinin seri katliamını anlatıyor. Filmin senaristliğini Forrest Gump, The Insider, The Curious Case of Benjamin Button ve Munich gibi filmlerle tanınan Oscar ödüllü Eric Roth üstleniyor.

Usta yönetmen Scorsese yaptığı açıklamada, ”Sonunda Oklahoma’da “Killers of the Flower Moon” filminin prodüksiyonuna başlamanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi. “Bu hikayeyi olayların meydana geldiği yerde anlatabilmek inanılmaz derecede önemli ve zamanın ve insanların doğru bir portresini tasvir edebilmemiz için hassastır. Bu çekime hazırlanırken başta tüm Osage danışmanlarımız ve kültür danışmanlarımız olmak üzere Apple, Oklahoma Film ve Müzik Ofisi ve The Osage Nation’a minnettarız. Bu hikayeyi beyaz perdeye taşımak ve Amerikan tarihinde unutulmaması gereken bir zamanı ölümsüzleştirmek için yerel oyuncu kadromuz ve ekibimizle çalışmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Martin Scorsese is seen location scouting in Oklahoma for his upcoming film, "Killers of the Flower Moon."Yapımın başlamasıyla birlikte Apple, oyuncu kadrosunu da tamamladı: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons, Lily Gladstone, Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion, William Belleau, Louis Cancelmi, Tatanka Means, Michael Abbott Jr., Pat Healy, Scott Shepherd, Jason Isbell ve Sturgill Simpson.

DiCaprio, “Flower Moon” da güçlü bir yerel çiftçinin (De Niro) yeğeni Ernest Burkhart’ı canlandırıyor. “The Irishman” den sonra Scorsese ile yeniden bir araya gelen Plemons, Osage Nation cinayetlerine yönelik soruşturmayı yöneten yeni kurulan FBI üyesi Tom White’ı canlandırıyor.

Kanadalı aktris Tantoo Cardinal (Dances With Wolves, Godless), Lily Gladstone‘un canlandırdığı Mollie Burkhart’ın annesi Lizzie Q’yu canlandırıyor.

Myers, Collins ve Dion, Mollie’nin kız kardeşleri Anna, Reta ve Minnie’nin rollerini oynayacak.

Martin Scorsese imzalı Killers of the Flower Moon’un prodüksiyonu yaz boyunca devam edecek, vizyon tarihi henüz belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Indiewire