13.07.2017

Martin Scorsese’nin The Irishman’i Adeta Yıldızlar Geçidi

Martin Scorsese’nin The Irishman’i Adeta Yıldızlar Geçidi

Netflix’in satın aldığı, usta yönetmen Martin Scorsese’nin yeni gangster filmi “The Irishman”in kadrosu gittikçe netleşiyor. Usta aktörler Robert De Niro, Bobby Cannavale, Al Pacino ve  Harvey Keitel‘i kadrosunda bulunduran yapımda yer alacağı söylenen Joe Pesci ile de  sonunda film için anlaşmaya varıldığı kesinleşti. Oyunculuğu bıraktığını daha önce açıklayan ve uzun süredir perdeden uzak kalan Pesci’nin bu kararı elbette büyük bir heyecan yarattı.

De Niro ile Scorsese’nin Dokuzuncu Birlikteliği

The Irishman, International Brotherhood of Teamsters adlı işçi sendikasında memur ve aynı zamanda mafya suikastçisi olan Frank Sheeran‘ın hayatını anlatacak. JFK suikasti ile Teamsters işçi sendikasının lideri Jimmy Hoffa‘nın öldürülmesi konularına da değinecek olan film, Charles Brandt‘ın I Heard You Paint Houses kitabından uyarlanacak. De Niro’yu gençleştirmek için pek çok sahnede CGI teknolojisinin kullanacağı filmin senaryosunu ise The Night Of ile tanıdığımız Steve Zaillian yazdı

Merakla beklenen film Mean Streets, Taxi Driver, New York, New York, Raging Bull, The King of Comedy, Goodfellas, Cape Fear ve Casino filmlerinden sonra De Niro ve Scorsese’nin dokuzuncu iş birliği olacak. Çekimlerine önümüzdeki ay New York’ta başlanacak olan filmin 2018 sonbaharında görücüye çıkacağı tahmin ediliyor.