21.04.2016

Matt Damon 5. Bourne Filmi Hakkında Konuştu

indir

Matt Damon beşinci Bourne filmi hakkında konuştu ve Daredevil’i Ben Affleck’ten önce reddettiğini söyledi.

Şu sıralar beşinci Bourne filminin çekimleri ve The Martian’ın basın toplantılarını aynı anda yürüten Matt Damon, beşinci Bourne filmiyle ilgili bazı ipuçları verdi ve Jason Bourne’un 12 yıldır gözden uzak saklandığını ileri sürdü.

Matt Damon, New York Daily News’e şu açıklamalarda bulundu, “Bourne’un hafızası geri geldi, ama bu her şeyi bildiği anlamına gelmiyor. Jason Bourne 12 yıldır ortalarda yoktu, bu yüzden de ilk önce şu sorulara cevap bulmamız gerekiyor, nerelerdeydi? ne yapıyordu? onu geri getiren şey neydi? Bütün bu sorunları cevapladığımızda yeni bir film elde ettik.”

Bourne’ü piyasaya geri döndüren ve çeşitli yasal güçlerin dikkatini çekmesini sağlayan başlıca unsur deydi? Bu şu an için bilinmiyor, ama Damon, karakteri geri döndürmelerinde Edward Snowden’in Paul Greengrass’ı ve kendisini etkilediğini söylüyor. Damon ayrıca, beşinci Bourne filmini Paul Greengrass ve filmin editörü Christopher Rouse ile birlikte yazıyor.

Süper kahraman filmleri hakkıda da konuşan Matt Damon, Daredevil rolünü Ben Affleck kabul etmeden önce geri çevirdiği söyledi.

“Bizim için Daredevil her zaman çocukluğumuz da okuduğumuz bir çizgi romandı. Ancak bu iş 2003’te önüme geldiğinde biraz korktum çünkü yönetmenin önceki işlerini bilmiyordum, onu tanımıyorum. Bu yüzden kabul etmedim. Ama Ben Affleck, ‘Yapmak zorundayım.’ dedi. Matt Damon ayrıca ‘eğer Christopher Nolan gelip bana deseydi ki Daredevil’i çekmek istiyorum. O zaman kabul ederdim.” diye de ekledi.

Henüz Türkiye vizyon tarihi belli olmayan beşinci Bourne filmi, 29 Temmuz’da Amerika’da vizyona girecek.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: indiewire & new york daily news