27.10.2016

Matthew Weiner’dan Yeni Dizi

matthew-weiner

Mad Men’in yaratıcısı Matthew Weiner’dan yeni dizi projesi!

Mad Men’in yaratıcısı Matthew Weiner yeni bir dizi projesi için The Weinstein Company yapımcılığında Amazon ile anlaştı. Bu anlaşma Weiner’ın geçtiğimiz yıl final yapan Emmy ve Golden Globe ödüllü dizisi Mad Men’den sonraki ilk dizi projesi olacak.

Amazon, Weiner’a ilk olarak sekiz bölümlük bir sipariş verdi. Projeyle ilgili detaylar henüz taslak aşamasında olsa da dizinin modern çağda ve dünyanın çeşitli yerlerinde geçeceği biliniyor.

Weiner, adı henüz bilinmeyen dizinin yaratıcılığı, yapımcılığını yapacak ve bazı bölümlerinin yönetmenliğini yapacak.

Weiner, Mad Men projesi bittiğinden beri önümüzdeki yıl satışa çıkacak “Heather, the Totality” isimli bir roman yazdı. Bunun haricinde Orange is the New Black’in bir bölümünü yönetti.

The Weinstein Company’nin sahibi Harvey Weinstein, bu anlaşma ile ilgili “Matthew Weiner’ın yeni projesinde onunla birlikte çalışacağımız için çok heyecanlıyız. O, Mad Men ile televizyonu yukarı taşıyan, zorlayıcı ve bağımlılık yapan yenilikçi program çağını başlatan inanılmaz bir hikâye anlatıcısı. Yeni dizi projesinde onunla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” yorumunda bulundu.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: variety