11.07.2018

Mayıs Ayında Başlayacak 5 Önemli Dizi

Patrick Melrose

Benedict Cumberbatch’in başrolünde yer aldığı mini dizi Patrick Melrose 12 Mayıs’ta Showtime ekranlarında başlayacak. Edward St. Aubyn’in yazdığı aynı adlı roman serisinden uyarlanan dizinin her bölümünde farklı bir roman konu edilecek.

Dizide Cumberbatch, zor bir çocukluk yaşayan ve babasından kaynaklı travmalarını atlatamayan alkolik bir karakter olan Patrick Melrose’u canlandıracak.

 

The Rain

Netflix dünyanın çeşitli ülkelerinden büyük bütçeli dizilerine devam ediyor… Netflix’in ilk Danimarka orijinal dizisi olan The Rain, yağmurla yayıldıktan sonra İskandinavya nüfusunun çoğunu yok eden ölümcül bir virüsten kurtulmayı başaran iki kardeşin hikayesini ele alıyor. Bilim-kurgu türündeki dizi 4 Mayıs’ta yayınlanacak.

 

Safe

Bir diğer Netflix dizisi Safe ise izleyici ile 10 mayısta buluşacak. Michael C. Hall, Amanda Abbington, Audrey Fleurot, Emmett J. Scanlan gibi isimlerden oluşan dizi zengin muhitte yaşayan dul bir cerrahın kızının ortadan kaybolması sonrası kendine yakın gördüğü kişilerin sırlarını açığa çıkarmaya başlamasını anlatıyor.

 

Sweetbitter

Stephanie Danler’ın aynı adlı romanından televizyona aktarılan Sweetbitter, 6 Mayıs’ta Starz kanalında izleyici ile buluşacak. Stu Zicherman’ın imzasını taşıyan dizi New York’a taşınan 22 yaşındaki Tess’in hayatına odaklanıyor. Dizide Ella Purnell, Caitlin Fitzgerald, Tom Sturridge, Paul Sparks, Eden Epstein, Jasmine Mathews gibi isimler yer alıyor.

 

Reverie

Sarah Shahi ve Dennis Haysbert ikilisinin başrolde yer aldığı NBC dizisi Reverie 30 mayısta başlayacak. Bir yapay gerçeklik simülatörünün piyasaya sürülmesinin ardından göreve çağrılan bir davranış uzmanının kendi yaşamıyla hesaplaşmasını konu alan dizinin senaristi Extant dizisinin yaratıcısı Mickey Fisher.