25.11.2017

Mel Gibson, Harvey Weinstein Hakkında Konuştu

Şıracının şahidi bozacı…

Hepimiz Mel Gibson’un o ırkçı, cinsiyetçi, Yaduhi karşıtı nefret söylemini yaptığı anı hatırlarız ve diğer zamanlarda açıkça homofobik olduğunu. Bu yaşanan olayları tabii ki Hollywood ve sinema izleyicileri unutup affetti. Aktör ve film yapımcısı, bu ay Sings’den sonra kamera önünde en iyi gişe başarısını gösterdiği Daddy’s Home 2 ile piyasalara geri döndü. Mel Gibson -ki bir zamanlar aile içi şiddet yüzünden soruşturma geçirdi ve eski partneri Oksana Grigorieva’ya vurduğunu itiraf etti-, Harvey Weinstein skandalıyla ilgilenmelerinin gerekli olduğunu söyledi.

Yurtdışında Daddy’s Home 2’nin tanıtımını yapan Gibson, The Guardian’a Harvey Weinstein’a karşı yapılan suçlamalar ve bunların Hollywood üzerindeki etkileri hakkında konuştu.

”Bazı olaylar biraz deşildi ve ortalığa bir sürü ışık saçıldı ki burada gizli kalmış gölgeler vardı. Bu acı verici, ancak bana göre acı değişime bir işarettir.” dedi.

Vulture ile yapılan başka bir röportajda ise;

“Kalbin her zaman kurbanlardan yana olur tabii ki. Ve ben onların konuşmalarından dolayı memnunum. Sanırım kendilerini iyileştirmek için her şeyi yeniden yaşamak zorunda kalmaları talihsizlik. Ve geri kalanlarımız bu soruna maruz kalıyor. Ve sanırım gerçekten buna bakmamız lazım.” dedi.

Haber: Berke Sarıkaya