10.10.2017

Meryl Streep’ten Cinsel İstismar Suçlamalarına Dair Açıklama

Meryl Streep, Harvey Weinstein hakkındaki cinsel istismar suçlamalarıyla ilgili bir açıklama yaptı

Oscar ödüllü aktris Meryl Streep, Weinstein ile ilgili cinsel istismar suçlamalarında bulunan New York Times makalesi ile ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen birçok Hollywood yıldızına katıldı. Daha önce Weinstein ile birlikte ‘’The Iron Lady’’ ve ‘’August: Osage Country’’ filmlerinde bir araya gelen Streep, ‘’The Iron Lady’’ ile bir heykelcik kazanmıştı. Hatta Streep daha sonra Weinstein için “sinemanın tanrısı” deyimini kullanmıştı.

Streep, The Huffington Post’a verdiği demeçte, iddiaları saygısızca ve ayıp olarak nitelendirmiş fakat Weinstein aleyhinde konuşan Ashley Judd ve Rose McGowan gibi kadınları överek onların kahraman olduklarını ifade etmişti ve suçlamaları tam olarak bilmediğinin de altını çizmişti. Weinstein ile çalışma ilişkisini de anlatan Streep, “Çalışma ortamında her zaman gerginlik olsa da bana hep saygı duyardı diğer ekip arkadaşlarımıza olduğuna gibi. Hakkındaki para karşılığında cinsel ilişki iddialarını gerçekten tam olarak bilmiyorum fakat medyanın soruşturmayı beklemeden yaptığı manipülasyonu doğru bulmuyorum” Ayrıca Streep, tacize karşı sesini çıkaran her kadını kahraman olarak gördüğünü ısrarla vurguladı.

The Times’a göre Weinstein sekiz kadına para ile cinsel ilişki teklif etmişti ve bunlardan biri ünlü muhabir Lauren Sivan’dı. The Times, Sivan’ın teklifi reddettiğini fakat Weinstein’ın kendisine bakarak mastürbasyon yaptığını iddia etti Sivan ise yaptığı açıklamayla iddiaları doğruladı. Rosanna Arquette de verdiği bir demeçte Weinstein’ın isteğini reddettiği için kariyerinin zarar gördüğünü söyledi. Artan iddialar sonucunda Weinstein yapım şirketindeki görevinden uzaklaştırıldı.

Haber: Çağdaş Bölücek
Kaynak: indiewire