14.01.2017

Michael Jackson’lı Urban Myths Bölümü Yayınlanmıyor

Michael Jackson’lı Urban Myths Yayınlanmıyor.

Şehir efsanelerinden yola çıkarak anlatılan hikâyeleri televizyon ekranlarına taşıyan, Sky Arts yapımcılığında, Ben Palmer’ın yönetmenliğini üstlendiği sekiz bölümden oluşan yapım Urban Myths’in Michael Jackson’lı bölümü yayınlanmıyor.

Bob Dylan, Muhammed Ali, Hitler, Samuel Beckett, Salvador Dali ve Alice Cooper, Cary Grant ve Timothy Leary hakkında bilmediğimiz hikâyeleri de konu alacak serinin Michael Jacksonlı bölümü, Jackson ailesinin eleştirilerinden sonra geri çekildi. Jackson’ın kızı Paris attığı tweette inanılmaz derecede rahatsız olduğunu ve kusmak istediğini söyledi.

Kanalın yaptığı açıklamada Urban Myths serisinde yer alan, Michael Jackson‘lı yarım saatlik “Elizabeth, Michael and Marlon” bölümünü Jackson ailesinin endişeli açıklamaları sebebiyle yayınlamayacaklarını açıkladı ve “Biz gerçek olduğu söylenen olaylara iyimser bir şekilde bakmak için yola koyulduk ve asla kimseyi üzmek istemedik.” diye ekledi. 19 Ocak’ta Sky Arts kanalında başlayacak filmde bir dizi “gerçek-imsi” ünlü masallarına da yer veren filmde Bob Dylan, Samuel Beckett ve diğerlerine adadığı farklı ana temalarda yer alıyor.