29.08.2018

Mr. Robot Ekranlara Veda Ediyor

Mr. Robot dördüncü sezonu ile ekranlara veda ediyor

Sam Esmail’in yarattığı “Mr. Robot”, sistem eleştirisi ve anti-kahraman kavramlarını temeline almış ve özellikle ilk sezonundan bu yana ilgi odağı olmuş dizilerden biri.

Dizinin başkahramanı Elliot (Rami Malek) siber güvenlik şirketinde çalışan asosyal biridir ve geceleri adeta süper kahraman gibi başka bir kimliğe bürünür: ‘hacker’. Elliot bu işi para ya da zevk için yapan benzerlerinden farklı olarak, kendi adalet duygusuna göre yapar. Çocuk pornosu yayınlayan ya da farklı kimlikler kullanan kişilerin gerçek yüzünü açığa çıkaran Elliot, kurbanlarını çevresinden, ya da önem verdiği insanların çevresindeki kişilerden seçer. Önem verdiği kişiler deyince yanlış anlaşılmasın, çünkü liste o kadar da kabarık değil. Çocukluk arkadaşı Angela ile psikoloğu Krista, Elliot’ın çevresinde iletişim kurabildiği kişiler.

Dizinin dördüncü sezon itibarıyla sona ereceği açıklandı. On iki bölümden oluşacak olan dördüncü sezon, 2019’da yayınlanacak.

Dizinin yaratıcısı, yazarı Sam Esmail, The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda “Mr. Robot’un dünyasını ilk oluşturduğumda, küçük bir takipçi kitlesi olan bir televizyon dizisi olacağını düşünmüştüm. Geçen üç yıl boyunca dizi oldukça iyi tepkiler aldı, daha da büyüdü, sevildi. İnanılmaz bir kadro ile çalıştık, ilk günden beri çok iyi işler yaptık ancak artık sonun geldiğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak: rollingstone