03.06.2017

Muhteşem Yüzyıl’ı Netflix Satın Aldı

Yayınlandığı Yıllarda İzlenme Rekorları Kıran Muhteşem Yüzyıl Şimdi de Netflix’de

Kanuni Sultan Süleyman dönemini ve o dönemdeki saray entrikalarını ekrana taşıyan Muhteşem Yüzyıl dizisini online yayın platformu Netflix satın aldı. Kuzey ve Güney Amerika, Danimarka, İrlanda, Hollanda, Norveç, İsveç, Fillandiya, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre, Avusturya, Belçika, Lüksemburg ve Almanya gibi birçok Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren Netflix sayesinde dizi ve dolayısıyla Kanuni dönemi daha çok ülkeye ulaşacak.

Türkiye televizyonlarının en büyük bütçeli yapımı 139 bölüm sonunda ekranlara veda ederek final yapmıştı. Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Nebahat Çehre, Ozan Güven, Selma Ergeç, Sarp Akkaya, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Nur Fattahoğlu, Aras Bulut İymenli ve daha birçok başarılı oyuncuyu kadrosuna katmış dizi kostümleriyle ve sanat tasarımıyla çok konuşulmuştu.

Zaten daha önce 45 ülkede 210 milyon kişiye ulaşan yapım artık neredeyse Dünya’nın bütün ülkelerinde gösterilecek. Aynı ekibin yeni yapımı Muhteşem Yüzyıl Kösem ise bugün ilk bölümü ile seyirci karşısına çıkıyor.

                                                                                                                                              Kaynak: Dijitalx