30.11.2017

Mulan Yeniden Beyaz Perdede

Çinli oyuncu Liu Yifei Disney’in canlı aksiyon filmi Mulan’da başrol oynuyor

Disney’in canlı aksiyon filmi Mulan için başrol arayışı sona erdi. THR‘a göre (The Hollywood Reporter) Kristal Liu olarak da bilinen Çinli oyuncu Liu Yifei başrol oynayacak. Stüdyo tam beş kıtada dövüş sanatlarında yetenekli olan bir oyuncu bulmak için uğraştı. Liu Yifei’nin Çin halkı arasındaki lakabı “Peri Kızı” ve 2008 yılında Jackie Chan ve Jet Li ile rol aldığı The Forbidden Kingdom ve 2014 yılında Nicolas Cage ve Hayden Christensen ile rol aldığı Outcast gibi filmlerin yanı sıra son on yıl içinde birçok televizyon dizisinde rol almasıyla tanınıyor. Haziran’da Şangay Uluslararası Film Festivali’nde gösterime giren The Chinese Widow filminde Emile Hirsch ile başrolü paylaşmasıyla da biliniyor.

1998 yılında gösterime giren Mulan, ihtiyar babasının ordudaki görevini almak için erkek kılığına giren bir kadın savaşçı Hua Mulan’ın hikayesini konu alan eski bir Çin efsanesini anlatıyor.

Mulan Disney’deki klasik animasyon karakterlerinin canlı aksiyon uyarlamaları skalasının bir parçası. Bu skala The Lion KingThe Jungle Book 2, CruellaMaleficent 2DumboJames and the Giant PeachWinnie the Pooh, PinocchioGeniesNight on Bald MountainThe Little Mermaid ve The Sword in the Stone gibi uyarlamaları da kapsıyor. Ayrıca başrolde Reese Witherspoon’un yer aldığı Tinker Bell filminin canlı aksiyon uyarlaması, Pete’s Dragon filminin senaristi ve yönetmeni David Lowery yönetmenliğindeki Peter Pan’ın canlı aksiyon uyarlaması ile paralel bir gelişim içerisinde.

Lauren Hynek ve Elizabeth Martin, Chris Bender ve J.C Spink’in yapımını üstlendiği Mulan filminin senaryosunu hazırlıyorlar. Mulan 2019 yılında gösterime girecek.

Haber: Burcu Berk
Kaynak: comingsoon.net