03.06.2017

My Cousin Rachel İçin Hazırlıklar Başladı

My Cousin Rachel’ın yeni uyarlaması için Rachel Weisz ve Sam Claflin ile görüşülüyor.

Daha önce 1952 yılında Olivia de Havilland ve Richard Burton ile sinemaya uyarlanan ve dört dalda Oscar’a aday olan My Cousin Rachel tekrar çekilmeye hazırlanıyor.

Rachel Weisz ve Sam Claflin bu yeni uyarlama için bir araya gelecek. Bir yetimin kuzenini ve bakıcısını öldürdüğünü düşündüğü kadından intikam alma hikayesini anlatacak olan bu senaryoyu Hyde Park On Hudson ve Le Week-End gibi filmlerden tanıdığımız Roger Michell kaleme alacak ve filmin yönetmenliğini yapacak.

Kitabın özeti şöyle:

Yetim Philip Ashley’yi kendi oğlu gibi yetiştiren Philip’in büyük kuzeni Ambrose Roma’da ölür. Ambrose’un güzel İngiliz mülkünün de mirasçısı olan Philip sevdiği adamın evden çok uzakta ölmesiyle yıkılır. Philip’in şüpheleri vardır. Ambrose İtalya’dayken İngiliz ve İtalyan bir kadın olan Rachel aşık olmuştur. Ancak sonunda, Ambrose’un yazdığı mektupta bu sevgisinin korku ve paranoyaya dönüştüğüne işaret etmektedir.

Rachel, Philip’in miras kalan malikanesine gelir. Philip’in bu üzüntüsünü paylaşıyor gibi gözüken bu zarif kadın gerçektende Philip’in düşündüğü kadar zalim biri miydi yoksa Ambrose’un aşık olduğu nazik ve tutkulu bir kadın mıydı? Philip bu sorunun cevabını bulmak için uğraşır çünkü Ambrose’un mülkünün ve kendi geleceğinin bu sorunun cevabını doğru bilmesine bağlı olduğunu biliyordu.

Haber: Selin Özçelik

Kaynak: Indiewire