03.06.2017

Natalie Dormer’den Jon Snow Açıklaması

Son sezon finali sekiz milyon izleyici ekran başına kitleyen ve HBO’nun izleyici sayısını dört katına çıkartan başarılı dizi Game of Thrones en az sekizinci sezonuna kadar ekranlarda olacak. HBO, diğer drama dizileri Leftovers ve True Detective’in ikinci sezonu çok fazla ilgi çekmediği için Game of Thrones’a sıkı sıkıya tutunuyor ve son açıklamalarına göre dizinin on sezon sürmesini istiyordu. Ama dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B Weiss yedinci sezondan sonra diziyi bitirmenin en iyi seçenek olduğunu düşünüyorlardı.

HBO ile yapımcılar arasındaki anlaşmazlık şimdilik sona ermiş gözüküyor, HBO’dan Michael Lombardo, Altıncı sezondan itibaren dizinin iki sezon daha sürüp toplamda sekiz sezonda dizinin sonlanacağını açıkladı. Eğer dizinin yapımcıları hikâyeyi toparlayamaz ya da yeterince karakter öldürmediklerini düşünürlerse veya HBO reddetmeyecekleri bir miktar para önerirse dizinin son sezonunun sekizinci sezon olmama ihtimali de varlığını koruyor.

Ayrıca, son sezon finalinde herkesi şok eden ve izleyicilerin kafasında deli sorular yaratan Jon Snow’un akıbeti de hala belli değil; öldü mü, ölmedi mi, öldüyse yeniden diriltilecek mi, yoksa Warg olduğu için Ghost’un içinde mi olacak gibi teoriler deryasında kendini kaybeden seyirciler için Natalie Dormer, Jimmy Kemmel Show’da bir açıklamada bulundu.  Jon Snow sorulunca “Yayımlanan posterler belki de yeterince şey söylüyordur” diyerek Snow’un hayatta olabileceğinin ipucunu veren Dormer, sadece kendi karakterinin sahnelerini okuduğunu o yüzden bilmediğini söyleyerek izleyicilerin hevesini tekrar kursaklarında bıraktı.

Haber: Nazlı Özcan
Kaynak: The Playlist