13.04.2021

Netflix Dizisi Bridgerton 3. ve 4. Sezon İçin Onay Aldı

Bridgerton'ın yazarı, dizinin nasıl ortaya çıktığını anlattı | Independent TürkçeNetflix, sekiz çocuklu Bridgerton ailesinin hikâyesinin anlatıldığı dönem dizisi Bridgerton’ın iki sezonuna (3. ve 4. sezonlar) daha onay verdi. 2. sezon çekimleri bitmeden 3 ve 4. sezonların onaylanması dizinin izleyici kitlesinin ne kadar büyük olduğunu kanıtlıyor.

Birleşik Krallık’ta 2. sezon prodüksiyonu devam ederken, Netflix, Bridgerton hayranları için büyük bir sürpriz yaparak üçüncü ve dördüncü sezon için Julia Quinn’in romanlarının dünyasına geri döneceğini açıkladı. Netflix Global TV Başkan Yardımcısı Bela Bajaria yaptığı açıklamada, “Bridgerton, ayaklarımızı yerden kesti. Uzun bir süre “Bridgerton” projesini devam ettirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Dizinin hayranları için ne yazık ki, 1. sezonun yıldızı Regé-Jean Page’in, Hastings Dükü ikinci sezonda görünmeyecek.

Julia Quinn’in en çok satan roman serisine dayanan dizinin hikâyesi Regency London yüksek sosyetesinin cömert ve rekabetçi dünyasında geçiyor. Dizinin merkezinde güçlü Bridgerton ailesi var: Sekiz birbirine sıkı sıkıya bağlı kardeşten oluşan esprili ve cüretkar zeki grup, romantizm, macera ve aşkla dolu 19. yüzyıl evlilik arayışında geziniyor.

Bridgerton': Simone Ashley Lands Female Lead In Season 2 Of Smash Hit For Netflix & Shondaland – DeadlineDizinin ilk sezonu ailenin en büyük kızı Daphne’yi (Phoebe Dynevor) merkezine alıyordu. 2. Sezon, serinin ikinci kitabı The Viscount Who Loved Me’de anlatıldığı gibi, Jonathan Bailey tarafından canlandırılan en büyük Bridgerton kardeşi Anthony için uygun bir evlilik arayışını anlatacak.

Shando Rhimes ve Betsy Beers 2002’de birlikte çalışmaya başladığında, ikili, ortaklıklarının Hollywood’daki en başarılı şirketlerden biri olacağına dair hiçbir fikre sahip değildi. Rhimes yaptığı açıklamalarda şöyle dedi:

“Julia Quinn’in leziz Bridgerton serisini ilk okuduğumdan beri, bunların izleyici kitlesini büyüleyeceğini biliyordum. Ancak bu uyarlamanın evrimi, tüm Shondaland ekibinin birçok önemli katkısı olmadan başarılı olamaz. Bu iki sezonluk pikap, çalışmalarımıza güçlü bir güven oyu ve Netflix kadar işbirlikçi ve yaratıcı ortaklara sahip olduğum için inanılmaz derecede minnettarım. Betsy ve ben Bridgerton dünyasını dünya çapında bir izleyici kitlesine ulaştırmaya devam etme fırsatına sahip olduğumuz için çok mutluyuz.

Dünya çapında Netflix’in en büyük dizisi olarak kabul edilen Bridgerton’ın ekranlara ne zaman döneceği henüz bilinmiyor.

Kaynak: Deadline