04.08.2021

Netflix Filmi The Harder They Fall Londra Film Festivali’nde

The Harder They Fall:' Premiere Date, Cast, Trailer and More

Netflix’in modern western filmi ‘’The Harder They Fall’’ 65. Londra Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek

The Harder They Fall, Ted Sarandos tarafından yayıncının keşiflerinden biri olarak lanse edilen Londralı Jeymes Samuel tarafından yönetiliyor.

Filmin oyuncu kadrosunda, Regina King, Idris Elba, Jonathan Majors, Zazie Beetz, Delroy Lindo, Lakeith Stanfield, Danielle Deadwyler, Edi Gathegi, R.J. Cyler, Damon Wayans Jr. ve Deon Cole yer alıyor.

Yönetmen Samuel’in Londra Film Festivali’ne, Majors, Beetz, King ve Elba gibi önemli oyuncularla birlikte katılması bekleniyor. Gösterim, festivalin gala mekânı olan Southbank Centre’daki Royal Festival Hall’da yapılacak ve İngiltere genelinde de eşzamanlı ön gösterimler yapılacak. The Harder They Fall, İngiltere sinemalarında gösterime girmesinin ardından 3 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak.

Film, düşmanı Rufus Buck’ın (Elba) cezaevinden tahliye edildiğini farkına varan ve Rufus’u takip etmek ve intikam almak için çetesini toplayan kanun kaçağı Nat Love’ı (Majors) takip ediyor.

Samuel ve Boaz Yakin tarafından yazılan, yapımcılığını Shawn Carter, James Lassiter, Lawrence Bender ve Samuel’in üstlendiği filmde, yapımcılığını Samuel’in, yönetici yapımcılığını ise Carter’ın üstlendiği orijinal bir soundtrack albümü yer alıyor.

From left: Regina King, Idris Elba and Lakeith Stanfield in The Harder They Fall.

Yönetmen Samuel konu hakkında: “İngiltere’de büyürken, festival her zaman benim için yılın en önemli olayı oldu ve ilk filmimi bu yılki listeye dahil etmekten daha iyi bir şey hayal edemezdim.” dedi.

Festival direktörü Tricia Tuttle ise: ‘’Jeymes Samuel, yıldırım hızındaki tüm enerjisiyle ve esprili ve olağanüstü eğlenceli yeni westerni ‘The Harder They Fall’ ile piyasaya çıktı’’ dedi. “Acımasız ve komik bir tür olan bu film yapımı, bazen aynı nefeste hem kıkır kıkır gülmenizi hem de nefesinizi keserken, mega oyuncuların her biri kesinlikle beyazperdeyi yakıyor. Samuel ve Boaz Yakin tarafından zekice yazılıp çalışılmış bir senaryo, en karanlık kötü kalpteki bile hassasiyeti ortaya çıkarıyor. Bir film yapımcısının ilk uzun metrajında bu kadar iddialı ve başarılı bir şey yapması nadirdir ve Samuel de bilerek sinemaya özgü atalarına şapka çıkarıyor, ama aynı zamanda yaratıcı ve benzersiz bir şekilde kendine ait bir film sunuyor. Festival’i Londra’dan bir film yapımcısının projesiyle açmak bizim için büyük bir sevinç ve dünya prömiyerlerinde bize güvendikleri için Jeymes’e, yapımcılara ve Netflix’e çok minnettarız.”

65. Londra Film Festivali, İngiltere tamamen yeniden açıldığında, düzenli sponsorlar American Express’in geri dönmesiyle yüz yüze bir etkinlik olarak gerçekleşecek. 2020 yılında düzenlenen festival, COVID-19 salgını nedeniyle hibrit(karma) şekilde bir etkinlikti.

Festival, İngiltere genelindeki sinema ortaklarında sunulan seçilmiş bir program ve sinema içi prömiyerlerin yanı sıra yayıncı BFI Player’daki program gösteriminden bir dizi film ile hibrit gerçekleştirilen etkinliğin en popüler bölümlerinden bazılarını geri getirmeyi hedefliyor.

İngiltere’de enfeksiyon oranlarının düşmesi, 6-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festival için umutları artırıyor.

Günlük vakalar, haftalar önce 50.000 olan günlük ortalamaya kıyasla 21.691’e düştü. İngiltere hükümetinin son rakamlarına göre günlük ölümler 138 ve günlük hastane başvuruları 731. İngiltere nüfusunun %88,7’si ilk doz aşılarını yaptırırken, %73’ü tam olarak aşılandı.

Kaynak: Variety